• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 Sts Ses Atama Sorunu

StarPiskopat

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800 Korg Pa80
Selamlar herkese hayırlı ramazanlar,

arkadaşlar benim şöyle bi sorunum var, ben sts f1 f2 f3 f4 tuşlarına ses atıyorum ama çift ses atanıyor. mesela performance seslerini seçince sorun olmuyo tek ses atanıyor yani f1 tuşunda zurna sesi varsa, bağlama sesi atayınca bağlama sesi çalıyo. ama gelelim soruna performance yerine program tuşuna basıp program sesleri seçince örneğin f1 tuşunda zurna sesi varsa ben bağlama sesi atarsam zurna bağlama karışımı bişey oluyo. ben bunu nasıl tek ses yaparım ?

dediğim gibi perform seslerinde sıkıntı yok program seslerinde öyle oluyo. bazı sevdiğim sesler perform kısmında yok program kısmında var yada o sevdiğim sesleri f1 f2 f3 f4 taşıyınca karışık çalıyo. eğer olmazsa program düğmesinden perform düğmesinin içine nasıl atayabiliriz ?

Cevap: Pa80 Sts Ses Atama Sorunu

merhabalar.. program bölümdeki sesler henüz oluşturulmuş bir performans sesi olmadığı için up1 veya up2 lower vs bu bölümlere sesi atıyorsunuz istemeden ve üstündeki sesle yani diğer upperde ne varsa onunla harmanlanıyor.. programdan sts için ses çemeyin performanstan seçin.. eğer programdan istediğin bir ses varsa önce performansta kendine göre düzenle sesi oluştur sonra sts ye ata..

iyi Forumlar

SORU : Aynı anda birden fazla estroman sesini f1, f2, f3 ve f4 tuşlarına nasıl kaydedebilirim vede çağırıp çalabilirim?

performanstan herhangi bir sesi seç ekran ana menüdeyken (yani açılış ekranında iken) acc2 de kutucuk işaretli olacak. program tuşuna basıp karttaki seslerden seçmek istediğin sesi seç (örnek, saz)seçtikten sonra ana menüye gel. daha sonra acc3 kutucuğunu işaretle programdan yine kart seslerine gel bu sefer diğer sesi seç (örnek, Mey)seçtikten sonra şu an çift ses oldu yani Saz+Mey sonra write tuşuna bas yukardan 1. seçenekten ismini seç 2. seçenektren nereye kayıt edeceğini seç entere bas. işlem bittikten sonra tekrar write tuşuna bas yukardan 3.sçeneğe gelip f tuşlarnın hangi numarasına atcaksan o numarayı seç.(örneğin: f1 atayacak isen 1 numarayı seç ve enter/yes bas.

merhabalar.. program bölümdeki sesler henüz oluşturulmuş bir performans sesi olmadığı için up1 veya up2 lower vs bu bölümlere sesi atıyorsunuz istemeden ve üstündeki sesle yani diğer upperde ne varsa onunla harmanlanıyor.. programdan sts için ses çemeyin performanstan seçin.. eğer programdan istediğin bir ses varsa önce performansta kendine göre düzenle sesi oluştur sonra sts ye ata..

iyi Forumlar

hocam o programdaki istediğim gibi nasıl düzenleyip performansa atayabilirim ? kullanma klavuzu o kadar karışıkki birşey anlayamıyorum. :(