• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 256 Ram kendim takabilir miyim?

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. Pa800 için 256 ram aldım. Yeşil renkli olanlar sorunsuz denildi, 200 tl ye aldım. videolarda görsel olarak yeni ram in nasıl takıldığı anlatılıyor. Orgun içini söküp takabilirim ama kaynak vs bilmiyorum. Acaba bu anlatılanlara göre kendim değiştirebilir miyim ram i ?
Ram in tam oturması için plastik kaynak ile sağına ve soluna plastik damlama gibi bişey yapılmazsa rami görmüyor vs deniliyor, bu gereklimidir? Bir de dikkat edilmesi gereken bi nokta var mı acaba

Cevap: Pa800 256 Ram kendim takabilir miyim?

Benim bildigim sadece ramla olmuyor,ram komple paket olmasi olmasi lazim icinde kit,ram ve os u olan paket,direk rami taksan bile kiti ve os olmadan gormez...direk rami pa3x lerde degisebiliyorsun diye biliyorum,yaniliyorsam bilen arkadaslar duzeltsin.yanlis yonlendirmeyim..

Bence de taksanız bile 256 lik OS yüklenmez ise işe yaramaz. Bilgilerinize,

Kutu içerisinde 256 Ram+ Os dosyasının yüklü olduğu usb aparat ile birlikte veriyorlar. Mutlaka kendi takan arkadaşlar vardır, buradan kritik adımları yazarlarsa, aynı işlemi yapacak diğer arkadaşlar içinde faydalı olur

Ben Pa800 ü 2 ay önce aldım 4 defa açmışımdır.Tabi ben elektronik teknikeriyim elim yatkın.Sadece bir kişi sen soketleri söker iken video ile çeksin takerken zorlanmazsın.

Flexy soketler tek taraflı zaten takmadan önce çentiklerini gözle kontrol etmen gerekir.Ayrıca ram slotu normal laptop slotu gibi yani kenarlarında yaylı çentikler var.Ben tiner ile kartı temizler iken 2 kenarında silikon damlatmışlar ve silikonları söküp rami çentikleri çekerek rahatça çıkarttım.temizleyip geri yerine taktığımda silikonum evde olmasına rağmen damlatmadım çünkü damlatmaya gerek yok onlar hep şehir efsanesi...Kenar çentikleri kırık olamadığı sürece yerinden oynamaz zaten.3 haftadır çalıyorum orgu sıkıntı yok mesela.
Öyle kit falan da yok Os varmış elinde,ayrıca zaten sitede 256 Mb Os var indir yükle.
Ancak tekrar belirteyim elin az bişey yatkın değilse girişme bu işe .

Moderatör tarafında düzenlendi:

sn.baybozkut .......görüyorumki bk.5 bırakmışsın.pa800 almşsın hayırlısı olsun.ben hala bk.5. kullanıyorum.demek bk.5 ile ilgili fazla nevale olmıyacak...pa800 cok faklımı acaba ben agır oldugu için ilgimi cekmedi. Manisa.ya geldim ama seni aramam olmadı bır kere aradım seni telefonla görüşemedim..insallah bır gun görüşürüz.senden bır sey sormak istiyorum.bk.5 de video izleme nasıl oluyor.Normal video gibi izleme olabılır mi.Hoşca kal........baki-----izmir.............

Oooo evet hocam bk5 i satmıştım izmirden bir arkadaşa.Kafamda aslında a3000 vardı ama 2. eli bile 4500 civarlarında olunca bir tanıdıktan 3.500 e pa800 aldım.Biraz ağır ama sonuçta evde takılıyoz çoğunlukla.Evet görüşemedik iyi olur du aslında.Bk5 i artık sizlere bıraktım.Nevale olmicak artık.Video izleme olayını tam anlamadım.Sanırım alt yazı ile karaoke den bahsediyorsunuz.Eğer o ise hiç denemedim onu..

baybozkurt.......bk.5 ekranından video izleme durumu.....kıtapcıkta ekran cözünürlüğünü vermiş ben denemedım. merak ettim ondan sordum.....Manisa.ya geldiğimde genel cumartesi gelip akşam torunu görüp dönüyorum.Ararım müsait olursan görüşürüz...hoşca kal....baki...

Cevap: Pa800 256 Ram kendim takabilir miyim? Kutu içerisinde 256 Ram+ Os dosyasının yüklü olduğu usb aparat ile birlikte veriyorlar. Mutlaka kendi takan arkadaşlar vardır, buradan kritik adımları yazarlarsa, aynı işlemi yapacak diğer arkadaşlar içinde faydalı olur
Cevap: Pa800 256 Ram kendim takabilir miyim? Kutu içerisinde 256 Ram+ Os dosyasının yüklü olduğu usb aparat ile birlikte veriyorlar. Mutlaka kendi takan arkadaşlar vardır, buradan kritik adımları yazarlarsa, aynı işlemi yapacak diğer arkadaşlar içinde faydalı olur

slm arkadaşlar Kutu içerisinde 256 Ram+ Os dosyasının yüklü olduğu usb aparat ile birlikte artı seri numarasıyla geldi videoları izleyerek kendim taktım elin yatkın sa yapabilirsin