• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA800&500 TR STS TUŞLARINA SES ATAMA(anlatımı)

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
pa 500 tr de ekranın altındaki single touch tuşlarına nasıl ses atarım veya seslerini nasıl değiştiririm sorusuna cevaben,

ekrandan sts name seçin

karşımıza 4 adet tuşlara atanmış sesler çıkacaktır,hangisini değiştirmek isterseniz ona dokunun,karşımıza ses bankaları gelecektir,atayacağımız ses hangi bankta ise o sesi bulun eixt tuşuna basın,bu şekilde single tocuh tuşlarına ses atayabilirsiniz ses atama işlemi bitince ekranın sağ üst köşede ok işaretine dokunun,write single tocuh setting seçiniz ok basın

kolay gelsin,

bu arada sinle touch tuşunun pa 500 tr de 2 görevi vardır,

1.sizlerinde bildiği gibi ritim değiştirdiğinizde seslerinde değişmesi,single touch tuşuna bastığınızda ışık sönük olduğunda siz sesi değiştirene kadar değişmemesi,

2,single tocuh tuşunun bir kere basın ışığı yanıp sönecek ekranın altındaki singe tuşlarındaki seslerin siz ritim çalarken atak yapıp ikinci varationa geçince otomatik olarak sts seslerine geçmesi yani siz sesi değiştirmeden atak yapıp ikinci varationa geçince org otomatik olarak sts 2 ye geçer,atak yapıp üçüncü varatıona geçince üçüncü sts sesine geçer, bunu önlemek ve bu özelliği kullanmk istemiyorsanız single touch tuşuna basıp özelliği kapatabilirsiniz

kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: PA800&500 TR STS TUŞLARINA SES ATAMA(anlatımı)

Konu hem pa800 hem pa500tr için yeniden düzenlenmiştir,bu iki orgtada aynı işlemi yaparak sts seslerini düzenleyebilirsiniz

Bende müsaden olursa Zaferciğim konuna şunu eklemek isterim.STS 'lere kısa yoldan ses atamak için ritimi seçiyoruz o ritimde STS 1-2-3-4 tuşlara kısa yoldan ses atamak için sesimizi seçtikten sonra "SHİFT" tuşuna basılı tutarken STS 1-2-3-4 hangi düğmeye sesi atayacaksak ona basarız...Sonradan kaydetmeye bile gerek kalmaz...(Shift tuşuna basılı tutacağız bu önemli) ...Saygılarımla

Bende müsaden olursa Zaferciğim konuna şunu eklemek isterim.STS 'lere kısa yoldan ses atamak için ritimi seçiyoruz o ritimde STS 1-2-3-4 tuşlara kısa yoldan ses atamak için sesimizi seçtikten sonra "SHİFT" tuşuna basılı tutarken STS 1-2-3-4 hangi düğmeye sesi atayacaksak ona basarız...Sonradan kaydetmeye bile gerek kalmaz...(Shift tuşuna basılı tutacağız bu önemli) ...Saygılarımla

evet buda bi kısayoldur hocam,bu şekildede yapmıştım,bazı arkadaşlar sil baştan set yapıyorlar,ritimi seçip tek tek sesleri yerleştirme yapıyolarlar o yüzden yukarıdaki anlatımı yazmıştım,
teşekkürler bilgiler için,

Güzel anlatımlarınız için öncelikle Erbaalı bir hemşehriniz olarak teşekkür ederim. Ben de PA80 kullanıyordum. Düğünlere gitmeyi bıraktığım için PA500 aldım kendime. Benim sorunum şudur: Klavyenin mono ve poly ayarlarını yapamıyorum. Mesela bir ses seçtim ve re notasına bastım. Elimi re notasından kaldırmadan başka bir notaya bastığımda re notasının sesi kesiliyor. Bu da altyapıda sorun yaşatıyor. Bunu nereden düzenleyebilirim? Teşekkürler.

Sound Menü kısmına girerek mono olan sesi Poly yaparsanız.Sesiniz polifonik olacak ve akor verebilir hale gelecektir.Kolay gelsin.

tşeküler paylaşım için

Beğendiğim ritimleri kısayola nasıl ekleyebilirim?

Bunu biraz açarmısınız ..geç kalmış bir soru ama yeni aldım ben pa 500tr..neredn başlıyacağız?mono sesi poly yapmak için bir kez bulmuştum ama arıyorum yok!