• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 64mb'tan büyük set yuklme ram yanma açıklık

transpose53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800-i30
arkadaşlar bu konuyu açmamın sebebi genel olarak paylaşılan birsetin 64 mb'tan büyük oldugunu gören herkesin ram yanarmı bişey olurmu vb sorular sorması,formda bu konu ya ait bi açıklama olmadığı için yada ben görmediğim için kendim yorum yapmak ve bilmeyen arkadaşlara yardımcı olmak istedim. 64mb lık ram e sahip bi pa800 e ister 80mb ister 100 ister 256mb lık set yükleyin yinede ram yanmaz sadece setin tam olarak yuklenemediğine eksik olduguna dair bi yazı çıkar set yine çalışır ama durum kitler veya samplelar eksik yüklendiği için verim almak mümkün olmaz rithimler sesler eksik olur. ram in yanma sebeplerine gelince benimde yasamış oldugum bi örnek olarak kılavyenin arkasındaki giriş tablasında bulunan gaın girişine mikrofon hariç hiç bir müzik aleti takmayın gitar kemence vb bunu pek kimse bilmez ama ben 2 kez sahit oldum bir diğeri ise genelde pa800 ün v1 serisinin başlıca ram yakma sebebi olan, ram e kendi yüklediğimiz setteki rithim kitlerinin baska bir setten tek olarak ritmi kopyalarken oluşan efekt uyuşmazlığı nedeniyle ram yanmakta ama bu sorun setle alakalı değil korg firmasının hatasından kaynaklı teknik bi problem o yüzden v2 lerde ram yanması neredeyse hiç yaşanmıyo.umarım birazda olsa bilgilendirebilmişimdir...

Cevap: pa800 64mb'tan büyük set yuklme ram yanma açıklık

benim cevremde pa800 kullanan cok kisi var 1kisiden duydum sadece

yeni serilerde bende duymadım. ilk 800 üm eski seri idi. tahmin edeceginiz gibi hakkın rahmetine kavustu hem board hem ram. Allaha şükür bu son aldıgım 2 yılı gecti maşallah birşey yok. yüksek mb lı setler yüklüyorum. set ram e sığmadıgı icin ekranda sadece bazı samplelar yüklenemedi diyor.

İkinci seri aldığımız için şanslıyız.Majör Müzik söylemişti bunu.

yani hocalarım 65 mb yüklesek orga ram yanmazmı ?

yinede pa800 alıcak olanlar v2 almasında yarar var.

bende su anda 65.5 ve eskı versıyon klavyem sıkıntı yok...

şu konuyada bi açıklık kavusturalım arkadaşlar bazı setler pc de bakınca 70 mb veya 68 mb gözükür, normalde bu boyuttaki bi setin 64 mb ram lik bi pa800 e yuklenmemesi lazım ama yuklenebiliyo bunun sebebi her kılassörün dosyanın gizli data verileri vardır bu veriler setin boyutunu 5 6 mb a kadar etkileyebiliyo kılavyeye seti yüklediğimizde kılassöre ait data verileri yüklenmez buda setin boyutunun düşmesi oluyoki set rahatlıkla yüklenebiliyo.

yeni yada eski seri ile alakası olduğunu düşünmüyorum...farkındaysanız son çıkan O.S. den sonra ram yakma olayı bıçak gibi kesti...takip edenler bilir;son 8-10 aydır ram yaktım diye bir şikayet okudunuz mu forumda?eski seriler bile ram yakmıyor artık...

arkadaşlar bu v1 v2 versiyon dediğiniz olay alet eski bile olsa v2 os yükledik mi sorun kalmıyor mu bu anlama mı geliyor