• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA800 Acil yardım..El verin dostlar

begovic_TR

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland SH201,KORGPA800v2,Yamaha A3
Arkadaşlar belki forumda vardır ama çok acil pa800 ile ilgili, yardıma ihtiyacım var.Aleti yeni aldım,çok hızlı bir şekilde,düğünde çuvallamamak için kişiselleştirmem gerek.

Bir ritmi çağırdığımda hızı misalen 80 bpm geliyor,bunu istediğim hıza değiştirip kaydetmem gerek,nasıl yaparım?

Ya da hasılı,kendim için düğünde en hızlı hale nasıl getirebilirim bunu?Yani hiç kesintisiz,2telli den,2/4'e,Romandan miskete zıplayabilmem gerekli.

Halden anlayacağınızdan emin olarak yazdım,şimdiden çok teşekkür ederim dostlar.

Cevap: PA800 Acil yardım..El verin dostlar

temposounu yükseltmek veya düşürmek istediğin ritimi seç,record tuşuna bas current style seç tempoyu kaç yapmak istersen onu yap ve sağ üst köşedeki ok işaretine dokunup current style seçip kaydet

birde hocam çok hızlı bir şekilde tempo artırmak istersen ekrandan tempo üzerine dokunup numaretik olarak tempoyu kaç yapmak isterseniz numara yazın

misal yk halay çalıyorsun 110 tempo ile hızlı tempoya geçiş yapacaksın,110 dan 150 v.s
tempo 110 da çalarken hızlı geçiş esnasında ekrandan tempoya dokunduğunuzda numara paneli açılıcak oradan 150 yaptığınız anda direk hızlı tempoyla devam edebilirsiniz,elinizi buna alıştırmanızda fayda var.en kısa yollardan bir tanesidir

Zafer kardeşim çok sağol eksik olma,çok faydalı oldu.Bir de şu STS lere atayabiliyormuyuz oluşturduğumuz ritm+ses+transpose gibi olayları?yani STS1 e ne ayarladıysak STS1 e basınca geliyormu?Ben kıvıramadım

hocam aşağıdaki linki tıklayın gerekli bilgiler mevcuttur,pa500tr ile pa800 menüsü aynı olduğu için pa500tr konularınıda baz alabilirsin,kullanım aynıdır sıkıntı yok aynen uygulayın,
BUYURUN LİNK

Çok sağol Zafer beklerken o arada buldum,her ritmin STS leri kendine ait 4 ses alıyormuş :) Çok sağol ayrıca link gayet nizami bilgilerden müteşekkil

Merhaba arkadasim .

Bana yardimci olursaniz cok sevinirim
Bende de bir Korg pa 800 var
gecenlerde caliyordum birden durdu Allah Allah dedim ne oldu kapatim ve actim Logo cikti KORG PA 800 devam etmedi dedim ne oluyor acaba reset yaptim yani sifirladim yükledim yeni takiliyor sonra kapatim actim yine takiliyor logoda durduk yere org bozuldu neden anlayamadim bana yardim ederseniz cok sevinirim
cok üzülüyor insan ya durduk yere is ne yapicam simdi ben ..

saygilarimla

ONUR

Merhaba arkadasim .

Bana yardimci olursaniz cok sevinirim
Bende de bir Korg pa 800 var
gecenlerde caliyordum birden durdu Allah Allah dedim ne oldu kapatim ve actim Logo cikti KORG PA 800 devam etmedi dedim ne oluyor acaba reset yaptim yani sifirladim yükledim yeni takiliyor sonra kapatim actim yine takiliyor logoda durduk yere org bozuldu neden anlayamadim bana yardim ederseniz cok sevinirim
cok üzülüyor insan ya durduk yere is ne yapicam simdi ben ..

saygilarimla

ONUR

sanki sistemsel bir arıza gibi geldi ,orgu hiç düşürdünüzmü acaba?
orga komple format atıp bu sefer başka set yükleyin,her zaman kullandığınız seti değil değişik başka set yükleyinde deneyin bakalım,olmazsa dtl ile irtibata geçin hocam

hocam aşağıdaki linki tıklayın gerekli bilgiler mevcuttur,pa500tr ile pa800 menüsü aynı olduğu için pa500tr konularınıda baz alabilirsin,kullanım aynıdır sıkıntı yok aynen uygulayın,
BUYURUN LİNK

Zafer hocam,sen olmasan bu korgcular ne yapacak bilmiyorum.....

Merhaba ,
Benim adim Onur bundan 1-2 hafta önce bilmemdir ki hangi nedenden orgum bozuldu yani caliyordum birden takildi dedim ne oluyor acaba kapatim ve yine actigimda system yüklemeye calisdi takildi , ve sonra sildim yeni yükledim systemi fakat actigimda orgu saadece bazen KORG PA 800 logosu yaziyor ve bekliyor yada acildiginda takiliyordu ne yapicagimi bilemiyorum bana yardim ederseniz cok sevinirim :-( ...

Saygilar

Onur