• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 acilllllllll 1!

uğur demirel

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800 256 MB RAM+DAVUL
arkadaslar pa800 de swıchler e basamıyorum ilk açıldıgıda otomatık olanların ışıgı yanıyor ama acıldıktan sora start varıatıon style vb . hc bır dugme ye basamıyorm ne yapmam lazm

Cevap: pa800 acilllllllll 1!

arkadaslar pa800 de swıchler e basamıyorum ilk açıldıgıda otomatık olanların ışıgı yanıyor ama acıldıktan sora start varıatıon style vb . hc bır dugme ye basamıyorm ne yapmam lazm

daha öncede yazmıştın elektrik sorunu var diye,
demekki hala sorunun devam ediyor,bak kardeşim eğer o soruna çare bulmazsan org elinde kalır,yakarsın orgun bi yerlerini,

zafer abi regulator olan komsumuzda denedım org açılıyor orgda sorun yok açıldıgı andakı olan swıchlerın ısııklarıda yanıyor klavye de çalsııyor ama sadece swıchlere basamıyorum pıyanıst santor os yukle duzelır dedı ama anlayamdım

zafer abi regulator olan komsumuzda denedım org açılıyor orgda sorun yok açıldıgı andakı olan swıchlerın ısııklarıda yanıyor klavye de çalsııyor ama sadece swıchlere basamıyorum pıyanıst santor os yukle duzelır dedı ama anlayamdım

o zaman regülatöründe faydası yok demektir,

pa800 de olayı sana kısaca anlatım,eğerki orga format atılırsa
1-os restore 2.01-yada os restore 2.02 ikiside işletim sistemidir,hangisini istersen onu yükle
orgu sıfırlar,fabrika çıkışı haline getirir,
aradaki farkıda yazım
os restore 2.01 olan os dosyasına 16 dk dosyasını yükleyebiliyorsunki 16 dk lı setleri sorunsuz okur,

os restore 2.02 olan os restore ye 16 dk dosyasını yükleyemiyorsun,bu da 16 dk lı setleri okumaz,okurda setin yarısı çalışır yarısı çalışmaz (ritim olarak)
genelde herkes os restore 2.01 olanı yüklüyor

16 dk dosyası
bu dosya orga yüklenilmemiş ise,ritimlerin çoğu bozuk çıkar,
16 dk demek daha fazla kit yüklenebilinmesi demektir,
16 dk dosyası olmazsa ne olur,
16 dk dosyası olmazsa 16 dk lı setlerin bazı kitleri yer olmadığı için,org yüklemez,16 dk dosyası dk bölümünü 16 ya çıkaran dosyadır,bu yüklenilmediği zaman 8 dk olur
16 dk lı setlerin 16 adet kiti varsa bu dosya olmadığı zaman org sadece 8 dk yı yükler ve diğer 8 dk kitleri yüklenemediği için yüklenemeyen ktilerin ritimleri çalışmaz bozuk çıkar,

bunları yazmamın sebebi sen bunları karıştırıyorsun diye yazdım :)

bu restore dosyası format mı yoksa ayrı bıseymı zafer abı

açıklaman için teşekkürler zafer abi bilmeyenler içinde faydalı olur uğur abi şu orgu aldın alalı daha çalamadın adam gibi hep bi problem ya :D

valla yemın edyorum ole seco kardsm basım dertten kurtulmadı dıyelım ılk aldım 3 4 gun bıse yok 4 ten sora olan oldu ben format dosyası ındırıp org da attımda 2 3 sanıye suruyor sora os 202 yukledım duzlmedı

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben rahatım hiç kurcalamıyom kendi setinin üzerine bi tek 2 tane ugo klarnet attım oh devam :D

formatı nasıl attın os_res dosyasını nasıl yükledin.? os_res dosyasının bi update dosyası var birde 100 küsür mb lık ana kurulum dosyası var. istersen bizlerin yönlendirmesiyle tüm sorunlarından kurtulabilirsin. bu pa 800 işi pc işi gibi değil kardeşim.

şimdi en baştan sıkıntılar neler madde madde sırala bildiklerimi en ayrıntısına kadar aktarayım.

Moderatör tarafında düzenlendi: