• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 hoparlör kapağını sökme

transpose53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800-i30
arkadaşlar pa800 kılavyemin hoparlör kapakları fazla kullanımdan mı dersin nem almasındanmı veya baska seveplerdenmi dersin soldu pas rengi görüntü oluştu göze hoş gelmiyo şimdi sormak istediğim kılavyeyi
açsam arka kapak haricinde başka bir parça sökmeden hoparlor kapaklarını çıkarabilirmiyim kendim boyatıcamda kılavyeyi acmış teknik bilgiye sahip arkadaşlar bi el atın allah rızası için bee :/

Cevap: pa800 hoparlör kapağını sökme

dostum bir araştır boyayla ugraşma yenisini al tak bence..boya orginal gibi olmaz kokusuda cabası

Kardeş yenisi satılıyor onun araştır fazla pahalı bişey değil sanırım, ama takmasını kendim aleti açamıyorsan bir bilene açtır kolay gelsin...

benim 800 un sol tarafindaki kapakta ayni prblem vardi dedigin gibi goze hos durmuyodu cikartmaya calistim fakat cikartamadim cok saglam takmislar daha fazla ugrasmak istemedim kapattim oyle duruyo bende yenisini alip serviste degisirmeyi dusunuyorum bence hic acmadan yenisini al ugrasma servis degistirsin

Eliniz yatkın değil ve elektronikle aranız yoksa kesinlikle bu işlem ile uğraşmamalısınız.İşlem sırası,önce alt kapağı sökmelisiniz,sonrası daha zor içeriden kapağın yatık ayaklarını düzeltmeniz gerekiyor,fakat ayaklardan ikitanesi plak kartın altında kalıyor.Bu işlem kart çatlaması lehim çatlaması gibi işlemlerle sonuçlanabilir.En iyisi yenisini serviste değiştirmek.Kocaeli civarında yardıma ihtiyacı olan arkadaş varsa yenisini alsın yardımcı olurum...

sağolun beyler orjinal sıfır kapak varsa serviste değiştiririm en mantıklısıda bu galiba bu arada arkadaşlar tunel deki aslan han taşındımı yoksa hala faliyet gösteriyomu uzun zamandır hiç uğrayamadım bileniniz varmı orda değiştirirdim

Ben Çok Soküp taktım bendede paslanmışdı soktum aynı rengte oto boyacısında boyalttım super yeni gibi oldu

fakat sacı sokmek çok zahmetli iş bi Sağ Taraftaki sac Tam Ana Boardın Altındaki Once Boardı sokeceksinki oraya ulaşacaksın ana boardı sokecen soketleri cıkaracan o kadar zor değil ama baya uğraşacan kolay gelsin kendinde yapabilirsin yeterki soktugun parçaları karıştırma takarken :)

hocam hiç sökmeye uğrşma. hoparlör peteğinin etrafını ve boya gelebilecek diğer kısımları aynı oto boyanır gibi kağıt bant ve gazete ile bantla daha sonra bas sprey boyayı. :) aynı renk bulunur boyacılarda. dikkatli ve 15-20 cm uzaktan boya ki peteğin delikleri boya ile tıkanmasın :)

kapaklar 100 tl değişim içinde heralde bi 50 tl isterler.Boyama işini sizde kapağı sökmeden yapabilirsiniz, kenarlarını bir güzel bantlayın, sonra gri renk siprey boyayı alın, uzaktan ama baya uzaktan (15-20 cm), hafifçe püskürtün çok değil, biraz kuruyunca tekrar püskürtün ve tüm yüzeyi orantılı bir şekilde boyayın eğer, delikler boyayla dolarsa acele etmeyin kuruduktan sonra kürdan gibi, sivri bir cisimle, delikleri açın...