• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 ile pa2x arasındaki farklar neler?

orgcu_0060

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA3X KULLANIYORUM
Ustadlar, bnde pa800war, pa2x almak istyorm.arada ck bi fark war mi.bnim ıcn elektro,akustik baglama, lesli, klarnet.. bu sesler onemli.pa800we pa2x kullanmis arkadaslar dusuncelerni yazarsa mtlu olurm.ck fark war mi aceba, yda hangi yonlrden ustun bunlari yazarmsinz.orgun sadce artıları we eksilerni yazalm..kolay gelsn herkese tesekurlr:):):confused:

Cevap: pa800 ile pa2x arasındaki farklar neler?

Ses istiyorsan org degil set degistirmn gerekir. Bnde 800 sattim 2 x alirinmm diye ama gittin tekrar 800 aldm arada cok fark yoj sadece 76 tus ve acilir ekran vr. Ama org olarak cok agar tasimasi zor cok sik lead isiklar patlior.ekran duzenegi bozuluyor.kndi hoperloru olmamasi .3x te hopetlorsuz ama yeni teknoloji

ses kartı yani sound jeneratör olarak tabiiki pa2x pa800 den daha kalitelidir.Yani sample sesleri daha kaliteli olarak okur,istersen aynı sesi bir pa 800 e yükle onda dinle,birde pa2x e yükle onda dinle,aradaki farkı göreceksin.tuşe yönünden fark var.Pa2x in tuşesi piyano tuşesi gibi yarı ağırlıklı,bu ağırlıklı tuşun basıları için dezavantaj olduğu söyleniyor,parçaları pa800 deki gibi çok süratli çalamadıklarını,yani parmaklarını tuşlar üzerinde çok süratli hareket ettiremediklerini söylüyorlar,bu yönden pa800 avantaj olabilir,ayrıca hafıza yönünden pa800 256 Mb.hafızaya ulaştı,hafıza yönünden eşitler,pa2x in en büyük dezavantajları yukarıda arkadaşımızın belirttiği gibi sık sık patlayan ledlar ve ağırlık faktörü,eğer sabit bir yerda çalıyorsan,yani orgu götürüp getirmeyeceksen,senin için bir sorun teşkil etmez,ama sürekli taşıyacaksan inan bana bel fıtığı olursun çünkü pa2x çok ağır,ayrıca pa2x in hoparlörü yok,buda bir dezavantaj,ben sana sakın pa800 ünü satma derim çok ararsın benden söylemesi,çünkü bende pa800 kullanıyorum yıllardır.

aynen geçen gün bir düğünde 2x çaldım sanki yeni başlamış gibi oldu tuşlar hem çok büyük hemde ağır 1 parça çaldım bıraktım

ikisinide kullandım tuşlar biraz insanı yoruyor 800 de daha rahat çalıyorum,ama ses kalitesi açısından bariz bir fark var diyebilirim 2x bir kumaş önde..

çok teşekkür edyorum, arkadaşlar iyki warsınız çk yardımcı oldunuz bilgileriniz bnm için çk değerli çk saolun

o cıhazı sakın satma
daha temız on senesı var

Pa800 ünü satma kardesim .sadece elektro saz gibi seslerin iyisini yukle sampler yap gerekirse.
En iyi pa800 dür pax3 bile henuz istenilen gibi degil belki 1 yil sonra oda düzelir ama pa800 herseyiyle mevcut yani....

çk teşekkürler çok saolun ilginizden dolayı

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri