• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA800 izlenimleri ve usb set önerisi

• Konbuyu başlatan eiskent
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 3K

eiskent

Gold üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa3x pro
Trakyamüzik ile 2006 yılında Pa80 alma arifesi öncesi tanışmış ve burdaki arkadaşların yardımları ile rolan e40'tan Pa80'e geçmiştim. Bir ev kullanıcısı olarak bu radikal değişiklik beni ziyadesi ile mutlu etmiş ve Mr3 Plus kart ile beraber Pa80'den çok büyük keyif almıştım. Orgu alırken aynız amanda mağaza müdürü olan arkadaşım eko, reverb, fx ayarlarını kendi yapmış ve sound olarak çok memnun kalmıştım. Ev kullanıcısı olduğum için sonradan aldığım harddiske ritm ekleme ve drum kitler haricinde fazlaca oynamadım özellikleriyle.

Pa800 çıkınca bir süre cihazı izledim ve artık 2. el piyasası da kaybolmadan Pa80'den P800'e geçiş yaptım.

Karar aşamasında Yamaha Or700v2'nin net ve tok ritmleri aklımı çelse de, Korg Pa80'nin ayarında olması açısından yine Korg olmalı dedim ama biraz hayal kırıklığı oldu.

Şu anda usb set, yok cihazımda. Orgun ayarlarını ise kendimce yaparak istediğim sesi bulmaya çalışıyorum. Ancak orjinal ritmlerden dahi Pa80'den aldığım zevki pek almadım. Şu an için en beğendiğim kısım padlare atanmış sesler.

Sonuçta bir roland'dan korga geçtiğimdeki marjinal değişikliği hissedemeyeceğimi biliyordum ama USB set olmadan da istediğim tadı alamayacağım gibi.

Sormak istediğim ilk konu; Pa80'deki orjinal ritmlerin bazılarını, Pa800'in boş ritm hafızasına teknik olarak atabilir miyiz?

İkinci olarak ise, Mr3 Plus kartımı orgla beraber sattığım içn ondaki ritmleri pa800'e aktarma imkanı olup olmadığını hiç sorgulamadım. Pa800 için MR3'ün herhangi bir çalışması var mıdır?

Son olarak çeşitli usb'ler görüyorum. Korg'un jendi USB'sinin en son güncellemesi 2008 gözüküyor ki, demek bu usb pek tutmamış, destek sonlanmış.

Emo ve Baykal arasında seçim yapacağım gibi. Bu anlamda demoları dinledim. Baykal usb biraz daha soft gibi geldi bana. Bu anlamda ev kullancısı olarak idealdir diye düşünüyorum.

İlaveten;

Burada paylaşımda buluna set sahipleri olan arkadaşlara da teşekkür etmek isterim. Gerçekten emek verilmiş setler var. Pa800'ün karşılığını almak için ise profeyonel olarak stüdyalarda hazılranmış setler ile karşılaştırılmaları doğru olmaz tabi. Bu anlamda orgun orjinal ram boyutundaki setlerin hemen hepsini denedim. Usb demolar ile karşılaştırdım. Mr3'ten aldığım tadı USB setlerle karşılamam daha doğru olacak gibi geldi.

Siz deneyimli müzisyen arkadaşlarımızın USB önerisi bu aşamada ne olur, fikir almak isterim.

Hepinize keyifli günler, bol kazançlar.

Saygılarımla.

Cevap: PA800 izlenimleri ve usb set önerisi

Cihazı 256mb'a yükselttireceğim. Buna uygun usb set önerisi alabilir miyim? ce.exp.seti beğendim ancak usb olarak alınabiliyor mu? Yoksa direk orgun hafızasına mı atılıyor?

Saygılarımla.

Bence ev kullanıcısıysan gerek yok derim. Sana usb+256mb ram 1200-1300 civarına maal olur. Ayrıca burada set paylaşan arkadaşların da setlerinde kullandığı sesler zaten usb'dekilerden alınma, yani bi kalite farkı yok. Hatta birçok arkadaşın seti çoğu usbden daha da iyi. Ama tabii karar senin.

nacizane tavsiyem eren süper set, levo 58 set ersin erso süper set, barış set, umopx set, yasin 23 set göktuğ set bunları bi dene derim ben en son umopx i yükledim hoşuma gitti. ben orgu 1 hafta önce aldım bunları denedim sen de bi dene istersen tabi zevkler tartışılmaz değişebilir bu setlerin hepsi pa800 için toplu paylaşım başlıklı konu içerisinde mevcut

Teşekkürler arkadaşlar. 256mb ram'a yükselttim orgu. Şimdi 64mb'dan büyük setleri deniyorum. Tavsiyeleriniz doğrultusunda usb için acele etmiyorum.