• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 "mi" veya "Do" zurna nerden bulabilrim.

muratcaner88

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800
Çalıştığım yer Doğu müzik agırlıklı cok zurna kullanıyorum.Setimde edi zurna mevcut fakat La kararı.Bende bir bayan sanatcıya çaldıgım için "Do" Ve "Mi" Kararı Edi zurna yada rms zurna tadında bir zurna arıyorum nerden bulabılırım?

Cevap: Pa800 "mi" veya "Do" zurna nerden bulabilrim.

elindeki zurnayı istediğin sese göre transpoze yapıp kullanabilirsin...

LA ZURNA YI SOL YAPACAGIZ...DO FALAN YAPMAK ISTERSEN DE TRANSPOZE YAPMAK İSTEDİĞİN SESİ DENE BUL ( LA yı SOL yaparken simiti az daha fazla ileri yada geri çevirerek istediğin DO sesini bulursun ) iSTE HELE BIZ BiR LA YI SOL YAPALIM DA GERISI KOLAY....

01--SAUND A GIR...
02--USER SESLERINE GIR
03--USER 1-2 GIBI YERLERDE NERDE BOS YER VARSA ORAYA GIR
04--EMPTY E TIKLA
05--BANK 1-2-3-4 GIBI SESLER VAR8SESLER DEVAN EDIYOR YANI)
06--SESLERE GIRIP BOS YER ALACAKSIN SONRADA
07--EMPTY YAZIYOR YA ORDAN MENU TUSUNA BASACAKSIN
08--ORDAN BASIC E GIRCEKSIN
09--ORDA ROM 1 YAZAN YERE TIKLA VE RAM A GETIR ASAGIDA 1 YAZACAK
10--ONUN UZERINE BAS VE TEKERI ZURNA SESI GELINCE YE KADAR CEVIR
11--SONRA DA TRANSPOZE YE BAS VE -200 YAP
12--OCTAVE +2 YAP VE SOL ZURNA YAZARAK KAYIT YAP......AL SANA SOL ZURNAN HAZIR..HAYIRLI OLSUN VE GULE GULE KULLAN....:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

biraz anlatırmısın

baya bi kurcaladım ama istedıgım tonlamayı yakalıyamıyorum do da zurna yine ayarsız gelıyor

bu acıklama korg X1 için.. ve oldukçada çok açık anlatılmış... burası pa 800 formu olduğuna göre klavyen de korg pa 800 falan olması lazım.. zaten % 90 X1 le aynı şekilde işlem yapılıyor

ferit evet pa800 kullanıyorum ben sana onu soylemıyorum detaylı anlatmıs ama SOL yazıyor görüyorsan do içinde arayın bulun demiş DEMEKKİ DETAYLI DEĞİLMİŞ bi türlü do da zurnanın düzgün cıkmasını saglayamıyorum....

zurna sesi komasıyla beraber cekildigi için orgun üstünden diger selser gibi transpoze yaparsan komalar kayar ve bozuk çalar..... benim verdigim örnek la sesini do yapma örnegiydi..ordan yola çıkarak...ona göre la yı sol yaparken simit i sesi do ya gelince kadar cevirip diger işlemleride ona göre yap... veya 505 658 34 97 beni çaldır ben seni arayım kardeş....anlatırım..

biraz anlatırmısın

Do Zurnasi nedirki be sen yeterki iste ben buraya cumaya kadar eklersim sana korg pa 800 icin degilmi?? yoksa mp3 olarakmi istersin???? Saygilar Cenan

elindeki zurnayı istediğin sese göre transpoze yapıp kullanabilirsin...

LA ZURNA YI SOL YAPACAGIZ...DO FALAN YAPMAK ISTERSEN DE TRANSPOZE YAPMAK İSTEDİĞİN SESİ DENE BUL ( LA yı SOL yaparken simiti az daha fazla ileri yada geri çevirerek istediğin DO sesini bulursun ) iSTE HELE BIZ BiR LA YI SOL YAPALIM DA GERISI KOLAY....

01--SAUND A GIR...
02--USER SESLERINE GIR
03--USER 1-2 GIBI YERLERDE NERDE BOS YER VARSA ORAYA GIR
04--EMPTY E TIKLA
05--BANK 1-2-3-4 GIBI SESLER VAR8SESLER DEVAN EDIYOR YANI)
06--SESLERE GIRIP BOS YER ALACAKSIN SONRADA
07--EMPTY YAZIYOR YA ORDAN MENU TUSUNA BASACAKSIN
08--ORDAN BASIC E GIRCEKSIN
09--ORDA ROM 1 YAZAN YERE TIKLA VE RAM A GETIR ASAGIDA 1 YAZACAK
10--ONUN UZERINE BAS VE TEKERI ZURNA SESI GELINCE YE KADAR CEVIR
11--SONRA DA TRANSPOZE YE BAS VE -200 YAP
12--OCTAVE +2 YAP VE SOL ZURNA YAZARAK KAYIT YAP......AL SANA SOL ZURNAN HAZIR..HAYIRLI OLSUN VE GULE GULE KULLAN....:)

ferit evet pa800 kullanıyorum ben sana onu soylemıyorum detaylı anlatmıs ama SOL yazıyor görüyorsan do içinde arayın bulun demiş DEMEKKİ DETAYLI DEĞİLMİŞ bi türlü do da zurnanın düzgün cıkmasını saglayamıyorum....

Benim verdigim örnek la sesini sol yapma örnegiydi...ordan yola çıkarak...ona göre la yı sol yaparken simit i çeviriyoruz ya ... simiti biraz daha cevirirsen sesi do da yaparsın , si de yaparsın , mi de yaparsın ... kardeşim demek ki anlatımım detaylıymış ama sen anlamamışın....ses do ya gelince kadar simiti cevirip diger işlemleride aynen yap ve kaydet... bunu çocuk bile anlar artık gerisi sana kalmış...

Moderatör tarafında düzenlendi: