• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 Özel Tempo Ayarı ?

milner52

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Klavye , Bateri , Darbuka , Gitar
Arkadaşlar Bir Sorunum Var Ve Bunu Nasıl Yaptıysam Bulamadım.
Problem Şu :
Sizinde Başınıza Gelmiştir Sanırım '' Yıldız Tilbe Vazgeçtim , Sezen Aksu Karaağaç '' Gibi Bazı Parçalar İlgili Varyasyonlarında Direk Tempo Değişimine Uğruyor Ve Bu Tür Parçalarda Sıkıntı Yaşanabiliyor.

Mevcut Setim Baya Baya Değişitirilmiş Albayrak Modern Set Kullanan Varsa Bilecektir Karaağaç İçin Yazılmış bir Ritm Vardı Varyasyon 3 te Direk Tempo Değişimine Uğruyordu

Ben Bunun Nasıl Ayarlandığını Bulamadım Set Yapan Arkadaşlarada Sordum Bilemediler Belki Burada Cevaplayacak Birisi Vardır Rica Etsem Bana Bunu İzah Edebilirmisiniz ?

Yani Yazacağım Ritmde Farklı Varyasyonlar Farklı Tempolara Sahip Olacak Durum Bu .

Bu Arada Yanlış Yerdeyse Özür Dilerim Genel Veya Soru Cevap Kısmı Göremedim Kusura Bakmayın Tekrar :D

Cevap: Pa800 Özel Tempo Ayarı ?

kardes kara agac ritmini al ve style record bolumune gir 3. varyasyonda tempo degisiyordu sanirim .. 3. varyasyonun event editine gir style recordda orda tempo degeri vardir bir incele bak sende cozersin o zaman ...

sağolasın hocam hemen göz atıyorum event editten şüphelenmişdim orda değişik kodlar yazıyor çok üstünde durmamıştım ama dikkatli bi inceleyim bakayım eksik olma :)

Event Edit'te Bir Sonuç Alamadım Sanırım Başka Bir Şekilde Oluyor :eek:

Abicim bende şöyle oluyodur ; Record tuşundan en üstteki seçeneği tıklıyoruz ritim yapma ekranı gelecek önümüze ordan variasyonu seçeceksin hangisi olduğunu ordan sağ köşede tempo yazar tempoyu hızlandırıp ritimi deniceksin eğer istediğin gibi olduysa sağ üst köşeye tıklıyosun ardından write style'ydi sanırım en üst soldaki seçeneği seçeceksin o sana bi sayfa açacak ordan ritimi nereye kaydedeceğini seçeceksin ardın dan ritim isteğin şekilde olması lazım :) anladığım kadarıyla anlattım saygılar :)

style record a basıyoruz varvasyonu seçiyoruz sonra

menüden event edit /
alt taraftan master seçilecek...

ekranda görünen tempoya dokunulacak

yeni tempo ayarlandıktan sonra

insert seçilecek

ve böylelikle yeni tempo ritme yerleştirilmiş olacak...

kolay gelsin ...

çok teşekkür ederim üstadlarım ritm yazıyorum sıkıntı yok fakat bu özelliği yıllardır aşamamıştım dediklerinizi deneyeceğim eksik olmayın :)