• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 ram yandıgını nasıl anlarız

piyanist_sazci03

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro baglama korg pa800
mrb arkadaslar pa800 de ram yandıgını nasıl anlarız yanık ram e os yada set yuklenirmi ramin yanik oldugu sonralardada karsımıza cikabilirmi mesela ilk orgu acarken ekran dolmadan kitlenmesi yani acilmamasi olabilirmi yada bazi enstruman seslerin cizirtili cikmasi olabilirmi yardimlariniz icin simdiden saolun

Cevap: pa800 ram yandıgını nasıl anlarız

sample sesler ve ritimler bozuk veya cızırtılı çalar eğer ram in yanmışsa. orgun açılmasıyla donmasıyla bi ilgisi yok ram yanmasının.

benim başıma geldi.ram bozulmuşsa ilk zamanlar sample ritm ve seslerde arasıra cızırtılı sesler çıkartı iki gün sonra devamlı cızırtı yaptı.ram den kaynaklandığını anlamak için fabrikasyon ritm ve seslerinde cızırtı yoksa ram bozulması.yolla dtl ye 275 euro 256 ram tek çözüm.kolay gelsin.

tskler cvplariniz icin ramde bir sorun yok sanirim cizirti yok bu donma kilitlenme neden kaynaklanir acaba boardmi degisecek

Cevap: Re: pa800 ram yandıgını nasıl anlarız

tskler cvplariniz icin ramde bir sorun yok sanirim cizirti yok bu donma kilitlenme neden kaynaklanir acaba boardmi degisecek

donma kilitlenme varsa org kendini kasıyo demektir,setinizin mg yüksekse ondan yapabilir,bence komple format atıp seti yeniden yükleyin düzelir,bu sorunlar genelde formatla giderilebilen sorunlardır,ben pa800 de şunu gördüm,
pa800 64 mg
eğerki setiniz 60 mg den yüksekse eğer ramı tam doldurursanız org kendini kasmaya başlıyo donma yapıyo,en fazla 60 mg den yukarı set yüklemeyin derim,

vallahi korktum bilgi için teşekkürler

benim size tavsiyem taylan seti yükleyin hem ram i aşmıo hemde kullanışlı indirmek için
istediğini seç taylan set ile beraber iki set daha var :)

arkdaşlar öncelikle herkese merhaba, benim orgta sesler ve ritimler bi anormal çıkıo yani cızırtıda var neden kaynaklanıor bu ses ve ritimleer bilgisi olan varmı acil yardım lütfen...

ramın yandığını anlamak çok kolay sample sesleri açın bakın sesler normal çalıyorsa sorun yok demektir,sesler normal çalmıyorsa ramın yandığına en büyük işarettir,ama ramda kolay kolay yanmıyor arkadaşlar kullanıcıya bağlı birazda,sample yüklemelerde kit yüklemede ritim yüklemede kısaca tüm yüklemelerde dikkat edilmesi gerekir,
sample olmayan orgları rahat rahat kullanırsın ama sample olan bi orgu rahat rahat istediğiniz gibi kullanamazsınız dikkat edilmesi gereken yönleri vardır,orgu kullanmaya başlamadan evvel bunların bilinmewsi çok önemlidir,pa800 en azından kullanmak için en azından biraz bilgili olmak bilmediğiniz yerlere bata küte dalmamaya özen göstermemiz gereken orglardan bi tanesidir,bilmediğimiz ne varsa zaten öğrenmek için sitemizde her türlü videolar mevcuttur,
biraz konu dışı nasihat gibi oldu ama çoğu arkadaşımız bunlara dikkat etmiyo maalesef,

arkdaşlar öncelikle herkese merhaba, benim orgta sesler ve ritimler bi anormal çıkıo yani cızırtıda var neden kaynaklanıor bu ses ve ritimleer bilgisi olan varmı acil yardım lütfen...

hocam orga full format atıp seti tekrar yükleyin veya başka set yükleyipte deneyin,bazen setlerden kaynaklanan sıkıntıları orgtan sanıyoruz,bazı setlerde sorunların ve yeteri kadar düzenli olmadığını söylemek isterim,inşallah ramde sıkıntı yoktur,cızırtı olayı bendede olmuşu full format atıp seti yeniden yükleyince sorun kalmamıştı