• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 rithim silme

transpose53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800-i30
hayırlı akşamlar beyler sormak istediğim sevmediğim bi ritmi silme ve ram de yer açma imkanımız varmı silebiliyomuyuz teşekkürler...

Cevap: pa800 rithim silme

sırası ile media tuşuna basınız all dosyanı na basınız

ritim silicekse niz styl seçiniz open tıklayınız tirim klasörlerini görüceksiniz

hangi dosyada ise ritim onu seçip erase derse niz silini cektir

önemli:rıtım sılerek ram da yer acılmazz

media erase ssd open style open sılecegın rıtım favorıte 1 de ıse favorıte bırıde open de sılecegın rıtımı sec okle

ramde yer acma:saund record menu multısample tıklıyorsun ekranda kırmızı yer var uste orayı tıkla ramdekı sample ses loplar gelıcektır oradan begenmedgını sec ust tırnaktan eraseyı sec sill

önemli:rıtım sılerek ram da yer acılmazz

media erase ssd open style open sılecegın rıtım favorıte 1 de ıse favorıte bırıde open de sılecegın rıtımı sec okle

ramde yer acma:saund record menu multısample tıklıyorsun ekranda kırmızı yer var uste orayı tıkla ramdekı sample ses loplar gelıcektır oradan begenmedgını sec ust tırnaktan eraseyı sec sill

hocam hepinize çok teşekkürlerde arkadaşım rithim silerek ram de yer açılmaz dedi rithimler ramde yer kaplamıyomu onu anlayamadım...

Ritimleri durumktilerle yazdığımız için ram de yer açılmaz sadece ritimin adını silmiş olursun.Yer açman için durumkilerden beğenmediğin birini silersen olur ama dikkat et sildiğin durum kite bağlı bütün ritimler ve varsa sesler çalışmaz.Diyelimki .....KİT i sildik diyelim.Bu kitle yazılmış ne kadar ritim varsa çalışmaz.Ama sample ses veya beğenmediğin meyanlı sesler varsa onu sil yer açmış olursun.

400 ritim yaklaşık 7 Mb yer tutar ama bu rama değil orgun sisteminde bulunan başka yere kaydediliyor.