• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 ritim yazma yardım

tellisaz

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa900,bağlama
Üstadlar Bir zahmet zaman ayırıp işin püf noktalarını yazar mısınız
1-Yazılmış bir ritmin drum ve perc vuruşlarını komple nasıl silerim(acc bas ları kullanıpdrm perc vuruşları yenilemek istiyorum)
2-yeni bir ritim yazarken ölçüye göre drum ve perc vuruşları bitirdik sıra geldi bass acc lere bundan sonrasını ayrıntılı yazabilir misiniz.

İlgilenen ustalara şimdiden teşekürler

Cevap: Pa800 ritim yazma yardım

Hazırcı olmayalım üretelim derizya hep bu yönde çaba harcayanlara yardımcı olalım sayın sakinler

lütfeeeeeen

Üstadlar Bir zahmet zaman ayırıp işin püf noktalarını yazar mısınız
1-Yazılmış bir ritmin drum ve perc vuruşlarını komple nasıl silerim(acc bas ları kullanıpdrm perc vuruşları yenilemek istiyorum)
2-yeni bir ritim yazarken ölçüye göre drum ve perc vuruşları bitirdik sıra geldi bass acc lere bundan sonrasını ayrıntılı yazabilir misiniz.

İlgilenen ustalara şimdiden teşekürler

Ritim yazma menüsüne gir.Sonra hangi kanala yazılıysa onu seç.Ekrandaki "menu" tırnağına bas ve çıkan menüden "delete" de.Çok kolay bir şey.

Bas ve akompanya yazacaksan önce kanal seç.Devamında hangi akor üzerinden yazacaksan onu ayarla.Yani ekrandaki iki göstergeyi Em ve Root şekline getir.Sonra ritmi yaz.

Sonraki aşamada klavye üstündeki menü tuşuna basarak "events" kısmına gir.Kayan ses veya kısık-yüksek ses varsa onları ayarla.

Bir sonraki aşamada da yine klavyedeki "menü" tuşuna bas ve "Style Elements" yerine gir.Oradan da varyasyona göre ses düzeyini ayarla.

Hepsi bittiğinde klavyeden ritmi aç.Ses ve efekt ayarlarını son kez "volume, fx send, mid-tiz-low" kısımlarını yap.

Menüleri ezberden yazdım.Klavyem şu an açık değil.İsmi farklı olanlar vardır menülerden.Bilgin olsun.

Çook teşekürler üstadım.Eline emeğine yüreğine sağlık