• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 songbook kullanan var mı?

çaba -müzik

Tecrübeli Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.serkanhoca.azbuz.com
Enst.
KORG PA 3X
Arkadaşlar pa800 kullanmaya yeni başlayan birisi olarak klavyedeki şarkı defterini tüm işlerliğiyle kullanan arkadaşlar var mı? Varsa nasıl kullandıkları ile ilgili ipuçları verirseler çok makbule geçer şimdi uğraşıp çözmek var ya da bilen bir arkadaşın burda açıklaması var malum zaman kısıtlı sezon yaklaşıyor. Benim tahminim şarkılara ait altyapılar şarkı sözleri ritm ölçü tempo padlar vs kaydediliyor ya da varsa midi ya da mp3 sonra tek tuşla hepsi çağırılıyor. Tabi yanılıyor da olabilirim ya da daha fazlası. Neyse yardımlarınızı bekliyorum yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler...

Cevap: pa800 songbook kullanan var mı?

soru zor geldi sanırım :)

Valla öyle hocam, piyasada dolu pa800 cü var ama biri de çıkıp bi soruya cevap vermiyor, ben de pa800 var ama acemisiyim, ama bildiğim kadar anlatayım, aynen dediğiniz gibi şarkıları isimlere göre sıralıyor ritm sts pad vs hafızalıyor.

Song book kaydetmek için misal 3-4 Tsm ritmi açtık sts leri ritm üzerinde ayarladık song book tuşuna bastık, orda üstte T harfi var isimlendirme yapıyoruz altta sts leri soran kısım var istediğimizi kullanacağımız şekliyle seçip save diyoruz save lerken yine isim sorar, bu ekran da ritmin adı görünüyor orayı da değiştirip şarkı adı yapıyoruz olup bitiyor, şarkı song book ta alfabetik olarak sıralanıyor, ben bu şekilde yaptım deneme amaçlı oldu. Belki farklı yöntemler ayarlar da vardır ama bende acemisiyim.

Yalçın arkadaşım diyorum yaşınızı bilemiyorum kusura bakmayın. Açıklamanız için teşekkür ederim. Bu klavyeyi tanıma aşamasında inanın her bilgi çok kıymetli.Kullanma kılavuzundan bu bilgilere ulaşmak mümkündür ya da deneme yanılmayla bazı bilgilere ulaşılabiliyor. Ancak zaman sıkıntım var asıl iş olarak müzik değil öğretmenlik yaptığımdan geriye çok da zaman kalmıyor. Yamaha forumlarında Salim kardeş bu konularda bize çok yardımcı oldu sağolsun. Korgda da eminim böyle bilgi paylaşımcısı arkadaşlar vardır. Belkide sorduğumuz sorular daha önce defalarca açıklanmıştır arkadaşlarda sıkılmışlardır. Acemilik işte bi şekilde öğrenecez. Ben tekrar teşekkür ederim...

Bende kullanıyorum ama kayıt girmek biraz zor. Sadece isim girilirse tamam ama parça hakkında tüm bilgileri girmek zaman ister. SongBook kısmına girince menüden kişisel liste oluşturmayı açın önce, Sonra kendi listenize ekleyin eklerken seçeneklerde All sts'yi seçinki sts'lerde kaydedilsin. Ama kendinize özel liste oluşturmayı unutmayın. Pa800 fabrika olarak bayağı girdi yapmış aralarından bulmak zor olur. Bu arada şarkı seçilince ritimle birlikte kaydedilen transpoze tempo sts hepsi geliyor.