• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA800 uyumlu harddisk sata mı olacak yardım lutfen

• Konbuyu başlatan genato
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 4K

genato

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800
selam arkadaşlar pa800 için harddisk alacağım ancak bu konularda pek fazla bilgim yok buna laptop harddiski oluyormuş onu öğrendim ama sata mı yoksa ata mı ve kaç gigabayta kadar destekliyor bunu öğrenmeye çalışıyorum bilen varsa bana lutfen bu konuyla ilgili bilgi verebilirse çok sevinirim bir de satıcının dediğine göre korgun kendi orjinal harddiski takılmalıymış onun haricindekiler problem çıkarıyormuş (ne derece doğruysa artık) ama kendi sattığına da normalin 4 misli para istiyo ne marka alıcam en iyisi seagate diye biliyorum sata mı olacak zaten alete bi kamyon para verdim üstüne kazıklanmak istemiyorum lutfen yardım edin.teşekkürler.AHMET

Cevap: PA800 uyumlu harddisk sata mı olacak yardım lutfen

Bence PA-800'e harddisk taktırmana gerek yok çünkü bu alet USB ile mükemmel kullanılıyor piyasada da 256 GB bile USB ler var hem orguna ait setini yüklersin hemde diğer nevalelerini. PA-80 lerde USB olayı olmadığından herkes HD taktırdı. Saygılarımla,

verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim bir de RAM konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim bunun ramleri eski bilgisayarlardan kalma edo ram midir bunlardan bulsam pa800e uyar mı yoksa gerçekten 275 euro verip korgun orjinal ram ini mi almak zorundayız

verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim bir de RAM konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim bunun ramleri eski bilgisayarlardan kalma edo ram midir bunlardan bulsam pa800e uyar mı yoksa gerçekten 275 euro verip korgun orjinal ram ini mi almak zorundayız

bildiğim kadarıyla pa 800 org üzerinde direk pc lerdeki gibi sök tak tarzında ram yükseltimi yapılmıyor. Özel bir parça ile farklı bir ram ile yada bellek tarzında yükseltiliyor, daha detaylı bilgi verecek arkadaşlar da yazacaktır.

sök tak şeklinde ama 66mhz olması lazım bulabilene bravo..

Bende servis dışında PA-800 e RAM bulacağını sanmıyorum. Zira bu aletlerde herşey kodludur birebir bilgisayar parçası uysada alet o parçayı görmez bu nedenle servis dışı çözümü yok gibi gözüküyor. Kolay gelsin Saygılarımla,