• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 ve Pa3X ???

ŞoPaR_34

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800 & Korg M3
Herkeze İyi günler dilerim .. Suanda yaklasık 4 senedır pa800 kullanıcısıyım .. pa3x e gecınmelımı aletın 800 e gore ne degısıklerı war bılgıdılendırebılırmısınız cok tereddutde kaldım gecsemmı mı dye .. set bakımındannn 800 dekılerı uyarlayıp mı atıyolar eksılerını artılarını yazarmısnız cok tesekkur ederım sımdıden herkeze.

Cevap: Pa800 ve Pa3X ???

dostum fark yokkk..alete yazık etme..alacaksan tyros4 al..bende de pa800 var....iyi kullanabilirsen pa3xde güzeldir..oturup basında ugrasırsan güzel tonlar elde edebilirsin..
ama öyle ahım şahım bi fark yok bence..elindeki aletten sıkıldıysan pa3x albilirsn..

Farkı biraz prestijli olması. Tabi ki farkları var ama pa800 setlerini kullanınca ortada farklı bir sound olmuyor. Parayla satılan usb'lerin de pa800'lerden convert edildiği ve birkaç ritmin pa3x'e göre yapıldığı söyleniyor.

Klavye tuşları yarı ağırlaştırılmış. Kalite olarak daha iyi. Ancak hafif sesli tuşlar. Yani tuşlar sessiz bir ortamda yay sesini hissetiriyor. Çalma hissi bakımından daha gerçekçi. Ancak tuşların yarı ağırlıklı olması hafif tuşlara alışmış olanların alışması için biraz zaman gerektirebilir. Ayarlarda tuşlar hafife alınsa bile manuel olarak ağır olduğu için Pa800 gibi değil.

Ekran çözünürlüğü biraz daha iyi ama 6.000 tl üzeri bir alet için çözünürlük daha yüksek ve basmatik yerine gerçek dokunmatik ekran olmalıydı.

Pitchbend biraz daha başarılı, ribon ise yeni bir deneyim oluyor.

Pa800'ü satıp 3x almak yerine belki pa800'ün yanına ikinci bir cihaz da alınabilir sabit kullanım olacaksa.

Pa80-pa800-pa3x'i evde kullanamış olan amatör bir kullanıcıyım. Pa-80 gibi üzerine düşülen ve her flaş kartın birbirinden güzel olduğu dönemler sanırım pa80 ile beraber geride kaldı. Cihazlar kompleksleştikçe para ile satılan usb'ler dahi azalıyor.

Saygılarımla.

Kardeşim düğüncüysen gerek yok değiştirmeye zaten pek bir fark yok

arkadaşlar niye fark yok .. veya nasıl fark yok.. :)
800 le 3x arasında dünyalar kadar fark var neden yanıltmaca konusuyorunuz.
eğer ist daysan al gel orgu farkı göstereyim.. tyros 4 saund olarak daha temiz ama düğünlere gitmez.. kapalı mekan bar aleti veya sabit mekan aleti .. gıdenler.. yazık eder.. gözün kapalı al ben her konuda yardım cı olurum .. zaten 800 de kullandıgın setı yukleyınce.. gerçekden far varmış dıyeceksın..

bilo_ağa_ yardımların ıcın sımdıden tesekkur ederım ama kafama takıldı sımdı pa800 un kıtlerıyle yazılmıs bı rıtım pa3x de ne gıbı fark yaratıcak kı tesekkur ederım.

bilo_ağa_ yardımların ıcın sımdıden tesekkur ederım ama kafama takıldı sımdı pa800 un kıtlerıyle yazılmıs bı rıtım pa3x de ne gıbı fark yaratıcak kı tesekkur ederım.

onu 3xe yüklediğin an anlıyacaksın zaten..
aslında bu konulara yazmayı sevmiyom ama,seninde aldanmanı istemem..pa800 ile 3x arasında babalar gibi fark var..

Moderatör tarafında düzenlendi:

bu konuda yasari dinleyin cunki pa 800 de kullandi pa3 de kullaniyor ses konusundada baya birikimi var zaten oyuzden yasarin dedikleri agirlikla dogrudur nasilki tyros2 ile t4 kiyaslamak mumkun degilse bencede pa800 ile pa3 ayni degildir teknolojik orarakda 2005 model bir aeaba ve 2011 kiyaslamak mumkun dgilse bencede pa 800 ile pa3 ayni sekil bence korgun en guzel modeli pa3 gerisi bos dur bana gore

Valla ağam donanımsal olarak board,tuşe,çelik kasa,pitchbend,ve aletin sağlamlık ve Dec olması farkı ortaya koyuyor....sound meselesine gelince Okadar ahım şahım bir fark yok.Pa800 de kullandığım seti 3x te denedim set aynı set sadece 3x te çalınması birazdaha keyifli

Farkı biraz prestijli olması. Tabi ki farkları var ama pa800 setlerini kullanınca ortada farklı bir sound olmuyor. Parayla satılan usb'lerin de pa800'lerden convert edildiği ve birkaç ritmin pa3x'e göre yapıldığı söyleniyor.

Klavye tuşları yarı ağırlaştırılmış. Kalite olarak daha iyi. Ancak hafif sesli tuşlar. Yani tuşlar sessiz bir ortamda yay sesini hissetiriyor. Çalma hissi bakımından daha gerçekçi. Ancak tuşların yarı ağırlıklı olması hafif tuşlara alışmış olanların alışması için biraz zaman gerektirebilir. Ayarlarda tuşlar hafife alınsa bile manuel olarak ağır olduğu için Pa800 gibi değil.

Ekran çözünürlüğü biraz daha iyi ama 6.000 tl üzeri bir alet için çözünürlük daha yüksek ve basmatik yerine gerçek dokunmatik ekran olmalıydı.

Pitchbend biraz daha başarılı, ribon ise yeni bir deneyim oluyor.

Pa800'ü satıp 3x almak yerine belki pa800'ün yanına ikinci bir cihaz da alınabilir sabit kullanım olacaksa.

Pa80-pa800-pa3x'i evde kullanamış olan amatör bir kullanıcıyım. Pa-80 gibi üzerine düşülen ve her flaş kartın birbirinden güzel olduğu dönemler sanırım pa80 ile beraber geride kaldı. Cihazlar kompleksleştikçe para ile satılan usb'ler dahi azalıyor.

Saygılarımla.

Para ile satılan usb ler emek hısızı fırsatcılar yüzünden kopyalanıp internet ortamında bedava dağıtılıması yüzünden usb ler azaldı emrah kaça sırf bu yüzden korg usb işinden çekildi adamın yaptığı setler hala kopyaları elden ele dolaşıp millet set yapıyor bende olsam bende yapmam usb hırsızın arsızın cahilin bir başkasının emeğine saygısı olmayan insanların çok olduğu bu ülkede makedonlar araplar yunanlıar israilli Türkiye kökenli yahudi müzisyenler bile bu kopya setleri bu sitelerden indirip bedava kullanıyor onlardan birşey iste sana günahını bile vermezler bizler enayiyiz üstelik biz Türklerden de nefret ederler