• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80'e nasıl tek tek ritm yüklerim?

yılmaz120

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa80
slm abilerim kardeşlerim...

pa80 kullanıyorum,üzerinde cevo-emo kart ve seti yüklü. ben aynı kartın başka bir setinden bir başka ritmi orguma yüklemek istiyorum. yani orgun şu anda üzerindeki set duracak silinmeyecek, ben dışardan 1 tane ritm atacam orga,bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan birisi aydınlatırsa çok memnun olurum....

Cevap: pa80'e nasıl tek tek ritm yüklerim?

slm abilerim kardeşlerim...

pa80 kullanıyorum,üzerinde cevo-emo kart ve seti yüklü. ben aynı kartın başka bir setinden bir başka ritmi orguma yüklemek istiyorum. yani orgun şu anda üzerindeki set duracak silinmeyecek, ben dışardan 1 tane ritm atacam orga,bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan birisi aydınlatırsa çok memnun olurum....

misal atıyorum cevo pa 80 setindeki rtmler hoşunuza gitti,şu an ki kullandığınız setde ise hoşunuza gitmeyen rtmler var diyelim bunları değiştirebilir ve kendinize istediğiniz gibi set yapabilirsiniz,diğer setlerde hoşunuza giden rtmleri kendi setinizdeki hoşunuza gitmeyen rtmlerle tek tek değiştirebilirsiniz

ritimlerini beğendiğiniz seti bir diskete yükleyiniz,diski orga takınız

ilk önce disk tuşuna basıyoruz,page tuşlarıyla ilerliyoruz 9 sayfaya geliyoruz,karşımıza factor style yazısı çıkacak on konumundan off konumuna getiriyoruz

1. Disk tuşu basın >Load seçin> F1 (fd seçin) *.Set 'i seçin) >f3 Open (seti açın)>Style dosyasını seçin(tempo tekerleği tuşu ile)>f3 open seçin

2. Karşınıza User1.sty,User2.sty,User3.sty uzantılı 3 dosya gelecek.. işte ritmleriniz bunların içerisinde.. beğendiğiniz ritim hangisinde ise onu bulun,yani bu 3 dosyadan hangisinde ise,atıyorum user 1 sty ise user1 sty seçin ve f3 Open basın>Şu an karşınızda ritmlerin görüntülenmiş olması gerekiyor.. İstediğiniz beğendiğiniz rtmi bulun,beğendğiniz rtmin üzerine geliniz ve load basınız load basınca kullandığınız setin rtmleri görünücek setinizdeki beğenmediğiniz rtm hangisi ise onu seçiniz ve tekrar load basınız load basınca beğenmediğiniz rtm silinip yerine beğendiğiniz rtmi kayıt etmiş oluyosunuz,
NOT,
EĞERKİ değiştirmek istediğiniz ritimi,userlerden hangisinde ise o (user 1,user 2,user 3)usere giriniz,ritimi bulunuz karşısındaki tuşa basınız ve f2 (load basınız)load bastıktan sonra değiştiriceğiniz fabrika ritimini bulunuz (tempo tekerleği ile)bulduktan sonra yine(f2) load basınca ilk load yaptığınız ritim orada görünecektir ve ritim değişecektir,bu şekilde istediğiniz ritimleri değiştirebilirsiniz,,

Evet istediğiniz tüm ritmleri bu şekilde kendinize göre sıralayıp yerleştirebilirsiniz..Yükleme işleminiz bittikten sonra
3. Dısk Modundayız >SAVE>Ekrana "Newname.Set" şeklinde gelmiş olan yazıyı Tempo/Value ve +,- butonlarını kullanarak dilediğiniz ismi verin. >Enter >Enter..
Setiniz kullanıma hazırdır..

Kullanma klavuzu gibi yazmışsınız maşallah Zafer Bey
Aslından biraz kurcalansa org herşey çözülebiliyor mantıkla

Kullanma klavuzu gibi yazmışsınız maşallah Zafer Bey
Aslından biraz kurcalansa org herşey çözülebiliyor mantıkla

teşekkürler karanfil,evet karıştıra karıştıra derken öğreniliyo,araştırarak herşeyi öğrenmek mümkündür birazda mantıksal işlev diyelim

1. Disk tuşu basın >Load seçin> F1 (fd seçin) *.Set 'i seçin) >f3 Open (seti açın)>Style dosyasını seçin(tempo tekerleği tuşu ile)>f3 open seçin

2. Karşınıza User1.sty,User2.sty,User3.sty uzantılı 3 dosya gelecek.. işte ritmleriniz bunların içerisinde.. beğendiğiniz ritim hangisinde ise onu bulun,yani bu 3 dosyadan hangisinde ise,atıyorum user 1 sty ise user1 sty seçin ve f3 Open basın>Şu an karşınızda ritmlerin görüntülenmiş olması gerekiyor.. İstediğiniz beğendiğiniz rtmi bulun,beğendğiniz rtmin üzerine geliniz ve load basınız load basınca kullandığınız setin rtmleri görünücek setinizdeki beğenmediğiniz rtm hangisi ise onu seçiniz ve tekrar load basınız load basınca beğenmediğiniz rtm silinip yerine beğendiğiniz rtmi kayıt etmiş oluyosunuz,

hocam Allah sizden razı olsun,ritm kitlerini falan değiştirmeyi biliyorum karıştırarak öğrendim onları ama bu konuda biraaz tereddüt ettim yanlışlıkla seti komple silerim falan diye,onun için sordum ve çok güzel anlatmışsınız. tekrar teşekkürler...

hocam Allah sizden razı olsun,ritm kitlerini falan değiştirmeyi biliyorum karıştırarak öğrendim onları ama bu konuda biraaz tereddüt ettim yanlışlıkla seti komple silerim falan diye,onun için sordum ve çok güzel anlatmışsınız. tekrar teşekkürler...

setin yedeğini alın hocam diske,her türlü riske karşı