• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA900 de nerede bu piano sesi..

• Konbuyu başlatan My75
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 4K

My75

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Arkadaşlar linkini verdiğim örnekteki Grand Piyano tonajına hayranım ama PA900 içinde bu ses yok..Sound editör ile kendimizmi düzenlememiz gerekiyor yoksa..

Mevcut piyano seslerinden bu sesin çıkacağından şüpheliyim..Bir kaç PA900 tanıtım videosundada rastladım bu tona ama bende yok..

Özellikle bu ses.....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=x8vaszVrG-o]Korg Pa900 Helicon - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FcSHQP9tJJA]Pa900 Professional Arranger: More Styles. More Sounds. More Performance. - YouTube[/ame]

Cevap: PA900 de nerede bu piano sesi..

hocam iyi bir grand tonuna alttan up2 olarak analog string ekleyin, volümünü de biraz düşük tutun yeter... hele ki sustain pedal kullanıyorsanız tadından yenmez :)

Ahh... kardeşim bende aynı dertten muzdarip hayal kırıklığı içindeyim, gerçi korgun fabrikasyon seslerinde roland kalitesinde grand piano olmadığını biliyordum ama belki bu yeni alet vardır diye umut ettim ama maalesef :( ce set de başlı başına hüsran zaten, bunca yıl roland ve yamaha kullandığım için editleme işinide daha bilmiyorum bu alette ama öğrenir öğrenmez ilk işim grand piano başta olmak üzere türk seslerinden oluşan bir dosya oluşturup sitede paylaşmak istiyorum.

hocam iyi bir grand tonuna alttan up2 olarak analog string ekleyin, volümünü de biraz düşük tutun yeter... hele ki sustain pedal kullanıyorsanız tadından yenmez :)

Roland ın üstüne piano sesi olmaz da zaten Korg anca nalları toplar o konuda..Şimdi PA900kullanıyorum diye bu gerçeği gözardı etmem..

Ama PA900 ünde DNC ve sample sesleride cabası,gitar ve klarnet DNC işi bitirmiş zaten,yani kimse ayırt edemez gerçekmi değilmi diye..

Evet o dediğini genelde yapıyorum hatta careless whisper çalışmamda soloyu piano+string ile yaptım..Pedalım yok ama reverb verdinmi tadından yenmiyor..

Ama o Roland idi..Bundada olur ama hemen hemen bütün piano tonları aynı,bir kaç efekt eq. ile değiştirip piano diye sunuyorlar..

Yahu benim Roland Preludemde bile ne pianolar vardı,ahh şu Korg un kullanım ve işlevselliği roland da olsa hayatta değişmem Roland ı ama yok işte..

PA900 piano tonajı ile sınıfta kaldı benim gözümdeki piano benim için çok önemli..Neyse biraz daha karıştıralım bakalım bir şeyler çıkar belki..

Peki bu adamların kullandığı Pianolar bariz şekilde PA900 den çıkıyor ama editlemeyle sanki bu tonlar elde edilemeyecek gibi..

2. videoda adam başlarken görüyorum Grand Piano eXp diye ama bizdeki ile alakası yok..

O değil sırf bu yüzden tekrar fabrikasyon performance sesleri yükledim ama yinede öyle bir sound göremedim..

BK5 in bile Piano soundları mükemmel,işe bak..Takas düşünen varmı :) Şaka tabi..PA900 hala gözümde mükemmel...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geçen bahsetmiştim,Sound editör kısmında çok fazla bir şey yok diye ama menü tuşuna basmadığım için diğer içerikleri görmemişim..Oldukça geniş bir sound edit olayı var ama vakit istiyor..Belki bu şekilde bu ses elde edilebilir diyeceğim ama zaten olmuş olsa idi bu adamlar bunu fabrikasyon performans seslerine eklemezlermiydiki? Bence eklerlerdi,acaba diyorum kendim çaldığım içinmi o ses bana öyle güzel gelmiyor,anlamadım gitti..

Acil tarafından MachinDesigner ın bu konuya el atması gerekli..Neredesin Ercannn,,Kaptan Mack :)

Geçen bahsetmiştim,Sound editör kısmında çok fazla bir şey yok diye ama menü tuşuna basmadığım için diğer içerikleri görmemişim..Oldukça geniş bir sound edit olayı var ama vakit istiyor..Belki bu şekilde bu ses elde edilebilir diyeceğim ama zaten olmuş olsa idi bu adamlar bunu fabrikasyon performans seslerine eklemezlermiydiki? Bence eklerlerdi,acaba diyorum kendim çaldığım içinmi o ses bana öyle güzel gelmiyor,anlamadım gitti..

Acil tarafından MachinDesigner ın bu konuya el atması gerekli..Neredesin Ercannn,,Kaptan Mack :)

Abim piyano isine el aticam merak etmeyin bu ara başkaiişlerle mesgulum pa1x 128 MB Ramla ilgileniyor size piyano tonunu burada paylasicam orgun basina geçince sabirli olun

Ahh... kardeşim bende aynı dertten muzdarip hayal kırıklığı içindeyim, gerçi korgun fabrikasyon seslerinde roland kalitesinde grand piano olmadığını biliyordum ama belki bu yeni alet vardır diye umut ettim ama maalesef :( ce set de başlı başına hüsran zaten, bunca yıl roland ve yamaha kullandığım için editleme işinide daha bilmiyorum bu alette ama öğrenir öğrenmez ilk işim grand piano başta olmak üzere türk seslerinden oluşan bir dosya oluşturup sitede paylaşmak istiyorum.
baykal set yada baju set kullanın
iyi çalışmalar

Korg Pa600 De de Aynı Şey Var. 3 4 Tane piano ama sadece efekleri degişik sound edit kısmına girince dosyaya bakınca aynı piano dosyası diger sesler içinde geçerli bu.

Abim piyano isine el aticam merak etmeyin bu ara başkaiişlerle mesgulum pa1x 128 MB Ramla ilgileniyor size piyano tonunu burada paylasicam orgun basina geçince sabirli olun

Tamam Ercan biz bekleriz sorun yokda bu adamların yaptığıda bir iş değil yani..

Grand Pianosu ile övünüyor ama ortada ses yok,birde demosunu yapmışlar..Akla mantığa sığmıyor bu fabrikasyon ses editörlerinin yaptıkları,mesela gitar olsun saksafon olsun güzel sesler var ama orijinal halleri çok kuru,yavan..

Ben şimdi çoğunu reverb v.s ile şekil yapıyorum..

Piano tonajı ilede uğraşmaya başladım,yavaş yavaş adam olmaya başladı ama bizi niye uğraştırıyorlarki anlamış değilim..Neyse şu Piano olayı dışında şimdilik sıkıntım yok gerisi 10numara..

Tamam Ercan biz bekleriz sorun yokda bu adamların yaptığıda bir iş değil yani..

Grand Pianosu ile övünüyor ama ortada ses yok,birde demosunu yapmışlar..Akla mantığa sığmıyor bu fabrikasyon ses editörlerinin yaptıkları,mesela gitar olsun saksafon olsun güzel sesler var ama orijinal halleri çok kuru,yavan..

Ben şimdi çoğunu reverb v.s ile şekil yapıyorum..

Piano tonajı ilede uğraşmaya başladım,yavaş yavaş adam olmaya başladı ama bizi niye uğraştırıyorlarki anlamış değilim..Neyse şu Piano olayı dışında şimdilik sıkıntım yok gerisi 10numara..

piyano sesinde sikinti oldugunu dusunmuyorum. sorun ce nin setindeki globalde eq ve limiter ayarlari kendi setine gore uyarli size kendi globalimi ve piyano performansini paylasicam org yanimda deil bir iki gun icinde yardimci olucam bu konuda set calismasinda oldugumdan pek vakit ayiramiyorum sagilarimla...