• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 den 3x e geçiş

iselcenli

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA900, keman, bağlama, org
Arkadaşlar hepinize merhaba. Yaklaşık 1,5 yıldır pa 900 kullanmaktayım. 3x e geçmeyi düşüyorum sizce geçersem çok fark görürmüyüm. Teknik özelliklerinde pa900 128polifoni 3x ise 120 polifonu yazıyor tabi maxx audyo farkı olacaktır muhtemelen. Aklım çok karışık bu konuda tecrübeleri olan arkadaşların yorumları bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Cevap: Pa900 den 3x e geçiş

baya fark görürsün hr açıdan sistem olarakda baya bi fark ar aralarında saund olarakta bnde 900 kullndım 2 sene boyunca 3x e geçtiğimde biras tedirgin oluyor insan tabi 900 deki serilik huızlılık bir adım önce ama bunun dışında her anlamda 3x aga bir alet ilk başlarda bocalaya bilirsin :)

Arkadaşlar hepinize merhaba. Yaklaşık 1,5 yıldır pa 900 kullanmaktayım. 3x e geçmeyi düşüyorum sizce geçersem çok fark görürmüyüm. Teknik özelliklerinde pa900 128polifoni 3x ise 120 polifonu yazıyor tabi maxx audyo farkı olacaktır muhtemelen. Aklım çok karışık bu konuda tecrübeleri olan arkadaşların yorumları bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Ayni Ses islemcisi (karti) belki Psikolojik olarak 3X sesi daha iyi gibi gelebilir ama Korg aleminde fark istiyorsaniz 4X de farkli ses karti var gerisi ayni 800-2x-3x-900

bu olay yamahadada ayni T3-T4-T5 ayni ses karti S770-970-A3000 Yeni ses karti buna Tyros 6 ve XF yerine cikacak montaj dahil olacak

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kardeşim Beni Ara Konusalım İstersen . Hemde Aletine Belki Musteri Olabilirimimm...
507 919 5118 -

bence pa3x le yede bir göz atin ve sizin icin en mühim ne ise onlari karsilastirin.korg her orga arti ve eksiler yapmis.

pa900 den 3x e geçmenizi önermem, pa3x sistemi eskidi açılması geç ve sistem yavaş set yüklemes vs
sana önerim alabiliyor ise pa4x al ozaman çok daha iyi olur sizin için.

Bencede pa900 değiştirecekseniz kesinlikle 4x alın derim

Ben pa600 den pa2x pro ya gectim,Her acidan Cok ciddi bir fark var,nerdeyse 1 hafta oldu tuselere daha yeni alisiyorum,takiben pa900 dede aynisini yasiyacaksin,her ne kadar ayni ses motoru densede ben katilmiyorum cunku tesisatta da 3x le aldigin sesi pa900 vermiyor(pa600 de dahil),Herseyden once pa2x ve pa3x in malzeme ve kullanisina hayran kaliyorsun(benim dusuncem tabi),bende 128 mb var dolu set acilista oyle cok uzun surmuyor 1ile 1.5 dk arasinda fark oluyor.Tek ariyacagin ozellik hizdir,cunku islemler yeni nesil pa larda cok hizli.Sts leri atarken veya tonlama yapip kaydederken cok hizli.pa2x de cok yavas,birde yeni nesil pa larda tirnakta rename style var,benim icin superdi cunku ritimlere caldigim sarkilarin isimlereni direk yaziyordum arama ve bulmada hic sikinti yoktu,pa2xde bulamadim daha, sadece favorite name var.Kisacasi hic pismanlik duymassin,biri Fiat biride Mercedes gibi dusun derim.....