• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA900-ELEKTRO BAĞLAMA -NEYLEYİM SEN YOKSAN TAKILMACA by ERCAN KILIÇ-SİNAN TURAN

Cevap: PA900-ELEKTRO BAĞLAMA -NEYLEYİM SEN YOKSAN TAKILMACA by ERCAN KILIÇ-SİNAN TURA

kendi setim burada paylaşmıştım sağlam soundlu set diye pa800 bölümünde

Elinize sağlık güzel olmuş..

Dün tüneldeydim sormayı unuttum..Şunu anlamış değilim,kendi setim derken? Yani ritim kısmını katmıyorum,usb set yapacağız demişsin..Peki burada sample sesleri kendinizmi yapıyorsunuz yoksa mevcut sesin üstündemi oynuyorsunuz?

Mesela şimdi ben PA900 alacağım megamüzikten,yanında CE set veriyorlar,bu sample sesler bu set içinde oluyor değilmi..Eğer başka set olursa bu sample sesler değilde kendi yarattığınız sample mı olacak?

Birde emo usb al bak keyfine diye bir ibare çok gördüm,o zaman her seti hazırlayanlar kendi sample seslerini üretiyor diyebilirmiyiz?

Kafam karıştı :) Bir set olayı dönüp duruyor..Ben sanıyordumki set derken kendi ritimi yazıyorsun (bu tamam) hazır sample sesler üzerinde oynuyorsun v.s

Cevap: PA900-ELEKTRO BAĞLAMA -NEYLEYİM SEN YOKSAN TAKILMACA by ERCAN KILIÇ-SİNAN TURA

abi ritim yazdınmı kendi ritmin olur kendi setim derken bende piyasadan aldığım bir seti işleyip üstüne sample ritim sesler iave edip yaptığım setti. ritim yazmak için sample lara ihtiyacın var yani drum kit ve perc kit lere yani sample dediğimiz darbukanın gümü tını davulun çubugu ziller felan bunlar sample bunları bir araya toplayıp klavyeye yerleştirdiğinde kit oluyor bunlarla yazdığın ritimlerde başka kitlerle çalışmıyor o kite ihtiyacı var o yüzden yaptığın sette senin kitlerin olmak zorunda yeni usb set çalışmam var derken tabiki piyasadan kit sample da olacak 5000 tane sample i baştan çekmeye gerek yok amerikayı yeniden keşfetmeyede gerek yok sadece üzerine yeni sample sesler kitler ekliycez ama ritimler tamamen yeniden yazılmış farklı olacak ve sesler yeniden editlenmiş mixlenmiş olacak mesela bi klarneti bi kanun sesini bi fülüt zurna sesini kaç tane varyasyonunu hazırlayabilirsinki 5 tane farklı yap hadi altıncı yaptığın illaki diğerlerine benzeyecektir :) anlatabildimmi :)

emo eco ce kendi setlerinde sample ları kendi çekiyor studyolarda bunlardan başkası hazır sample lar üzerinden oluşturuyor seti yani ben gibi :) ama ritimler yeniden yazılmış olacak hem ne gerek var darbukanın 1000 tane çekilmiş sample ı var ben yeniden çeksem 1000 tanesinden farklı olma ihtimali yok :) gerek yok yani yeni sample a
hazır sample lar kaliteli çekilmiş olarak yabancı sitelerde satılmakta onlarlada kendi setini olulturup usb ye kitleyip satış yapabilirsin tabi arz talep meselesi önemli olan yazılan ritimlerin dolgunluğu sample lar o kadarda önemli değil önemli olan doğru akorlarla doğru baslarla dolu dolu ritim yazabilmek

ritim yazma becerin varsa al pa900 ü sana kitleri göndereyim bize ritimlerinle destek ol :)

Tamam şimdi oldu yani düşündüğüm gibi bazen kafam karışıyordu..Nedeni şu,ben en son Pa80 kullandım,kartı takıp kullanıyorduk,yani o sesler üzerinde oynama yapamıyorduk..

Ritimi yeniden yazıldığını biliyorum benim sadece sample sound olayında kafam karışmıştı..

Hani ne biliyim usb set hazırlayacağız derken sandımki kendiniz elektro,zurna v.s ses örneklemesi yapıp kendi soundlarınızı oluşturacaksınız..

O zaman çoğu insan atıyorum CE set içindeki soundlara efekt v.s verip ,yada çift ses ile değiştirip yeni tonlar elde ediyor ve senin gibi yeni set diyor :)

Evet ritim yazma konusunda oldukça deneyimliyim,şu PA900 bir gelse baya bir katkıda bulunacağım inşallah..

Moderatör tarafında düzenlendi:

yalnız türk sample ları studyoda yeniden çekicez piyasadanda olacak dediysek komple piyasa üzerine ritim yazmıcaz bir iki tane piyasadan da güzel kit koyacağızki isteyen beyendi ritimleride ona portlayabilsin ilave edebilsin

evet bu set gerçekten studyo ortamında yepyeni samplelerle hazırlanacak emek verilen güzel bir set olucak aslında bunun tanıtımı için ercan kardeşim biraz erken davrandı olsun artık yapacak birşey yok

herşey 0 dagan yaparsanız set yapmış olursunuz emeğe saygı kolay gelsin arkadaşlar

Bence yeniden kit örneklemesi yapmanız gereksiz ama sound olarak yapabilirsiniz..