• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa900 için 256m lık bir seti 196 mb yapma

garganzula

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Arkadaşlar merhaba. Yamahadan korga geçenlerdenim. Pa3x için yapılmış 256mb lık bir seti çok beğendiğim . Pa900 e 196 mb olacak şekilde nasıl yüklebilirim?

Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Teknik olarak korg ile ilgili fazla bilgiye sahip değilim. şimdiden teşekkürler.

Cevap: pa900 için 256m lık bir seti 196 mb yapma

öyle bir sistem yok programla seti küçültme olur ama çok zor ama pa900 de şu özellik var yüklerken alabildigini alır gerisi kalır kimileri çalışmaz o zamanda

Sette beğendiğiniz sampleleleri tek tek yukleyin gereksiz gördüğünüz sesler yani sampleler vardir onlari yuklemeyin. Boylece bayagi bir yer kazanacak veya buyuk mb li bir seti kucultmus olacaksiniz. Drum kitler de cok yer kaplar. Ritimleri de tek tek yukleyin ve kitlerini adresleme yapin desem cok zaman alir ve zor bir is. Ben sahsen once user dk yi full yuklerim. Pesinden user 123 ve 4 te hosuma giden sesleri tek tek yüklerim. Veya bazilarindan feragat ederim. Boylece hafiza aldigi kadar yuklerim. Hic yuklememekten iyi cunku her sette begenilen begenilmeyen sesler vardir. Ve en cok mb da sesler yani sampleler kaplar. Pesinden stilleri falan diger klasorleri topluca yuklerim. Biraz uzun oldu ama umarim demek istedigimi anlatabilmisimdir hocam. Yani user 1 2 3 ve 4 un icine girerek bazi sampleleri yuklemeyin. Begendiklerinizi tek tek yukleyin. Olacaktir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ayrica yine olmadi yapamadim derseniz bir video ceker youtubeye atarim. Bazen insan yapamayabiliyor. Ben de sf2 uzantili kitleri korg cihazima atmak icin gunlerdir debelenip duruyorum. Oysaki biliyorum olacak ama bazen takılıyor insan ustad.

çok teşekkürler hocam açıklayıcı bir anlatım olmuş ama inanın aletin çok yabancısıyım. video olarak yüklerseniz çok mutlu olurum. zor olur derseniz yazdıklarınızı uygulamaya çalışayım.

Arkadaşlar merhaba. Yamahadan korga geçenlerdenim. Pa3x için yapılmış 256mb lık bir seti çok beğendiğim . Pa900 e 196 mb olacak şekilde nasıl yüklebilirim?

Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Teknik olarak korg ile ilgili fazla bilgiye sahip değilim. şimdiden teşekkürler.

Ancak şu şekilde yardımcı olabilirim. Seti özelden linkini bana yolla istemediğin seslerin adını yazarsın ben 3x te siler megabaytını düşürür tekrar sana gönderebilirim. Selamlar.

3x sıkıştırılmış setse pa900 görmez okumaz hiçbir şekilde..

Buyrun hocam elimden geldiğince video ile anlatmaya çalıştım. Umarim faydali olur. Kanalima destek olmanizi begenmenizi abone olmanizi umarim. Anlamadiginiz yer olursa tekrar anlatmaya calisirim insaallah. Hastaydim o yuzden yardimda geciktim. Kusura bakmayin. Korgla ilgili tum bilgileri zaman zaman video ile burdan anlatacagim.

Pa900 e 3x seti yukleme
Anlatimbu kanaldaki videoda :

çok teşekkürler hocam açıklayıcı bir anlatım olmuş ama inanın aletin çok yabancısıyım. video olarak yüklerseniz çok mutlu olurum. zor olur derseniz yazdıklarınızı uygulamaya çalışayım.

Buyrun hocam elimden geldiğince video ile anlatmaya çalıştım. Umarim faydali olur. Kanalima destek olmanizi begenmenizi abone olmanizi umarim. Anlamadiginiz yer olursa tekrar anlatmaya calisirim insaallah. Hastaydim o yuzden yardimda geciktim. Kusura bakmayin. Korgla ilgili tum bilgileri zaman zaman video ile burdan anlatacagim.

Pa900 e 3x seti yukleme
Link :

Not: video kalitesini yukseltmeyi unutmayin. 142 p ile aciyor 420 p yaparsiniz netlik icin

hocam çok teşekkür ederim. çok faydalı bir video olmuş ellerinize ağzınıza sağlık.