• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

Cevap: Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

Ebuzer Hocam ritimlere editleme yaparken misal bir ritimde ilave zil veya davul gümü eklemek istiyorum fakat ne kadar aynı zamanda veya erken vuruş yapsam ya ileride veya geride çalıyor. Bu tür sıkıntılarda ne tür işlem yapmamız lazım. Selamlar Saygılar.

Ebuzer Hocam ritimlere editleme yaparken misal bir ritimde ilave zil veya davul gümü eklemek istiyorum fakat ne kadar aynı zamanda veya erken vuruş yapsam ya ileride veya geride çalıyor. Bu tür sıkıntılarda ne tür işlem yapmamız lazım. Selamlar Saygılar.

ritim editleme kolay is değildir. style edite girdiğinizde resolation diye bir yer var genelde high yazar. onu en aşağıdaki işarete getirerek deneyin. veya diger nota işaretleriyle deneyin. bir baska yol ritimde kaçırmalar olmasi normal. ama bun saniye saniye editleyebiliyirsunuz. midi editleme ile ilgili bir video var youtube kanalda. goruntu net olmasa da oradaki editleme mantığını ritim edit sayfasinda uygulayabilirsiniz. hassas bir menudur. yedek alarak çalışınız.

Pa-900 de pict bend ayarı yapılamıyor.Ayarları save yapamıyorum.Neden acaba?

Pa-900 de pict bend ayarı yapılamıyor.Ayarları save yapamıyorum.Neden acaba?

tam olarak hangi ayardan bahsediyorsun kardeşim. globaldeki mi yoksa sound edit bölümündeki mi yoksa pitchbend kaçırıyor mu kalibre mi etmek istiyorsun. bir sürü ayarları mevcut. eğer kalibre etmek istiyorsan linkteki videoda anlatılanları bir uygulayınız. kolay gelsin

Picbend kaçırıyor ve kalibre edemiyorum.Farklı bir set yüklü olmasından mı kaynaklanıyor acaba.Bozuk olma ihtimali olabilirmi. Bozuksa fiyatları yaklaşık kaç liradır.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkür ederim.

Picbend kaçırıyor ve kalibre edemiyorum.Farklı bir set yüklü olmasından mı kaynaklanıyor acaba.Bozuk olma ihtimali olabilirmi. Bozuksa fiyatları yaklaşık kaç liradır.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkür ederim.

bazen set ayarlarinda nadiren de olsa değişik eko ayaralari ve pitchbend ayarlari olabiliyor. farkli bir set yukleyip denediniz mi hocam? veya videoda anlattığımız gibi kallibre ayari yaptiniz mi. bu iki soru onemli. bunlara ragmen olmuyorsa pitcbendde mekanik sorun olabilir. tum ihtimalleri deneyin son kararinizi ona gore verin. insaallah garantili cihazdir eger servis gerekirse masraf etmemis olursunuz.

Teşekkür ederim.Kardeşim malesef garantisi bitmiş durumda 3 yıl oldu. Kendi orjinal CE seti de denedim ayar tutmuyor.verdiği değerleri Save yapmıyor.Kalibrasyonu tekrar yap diye mesaj veriyor.Sürekli denedim olmuyor.Sanırım bozuk değişmesi gerekiyor.

Teşekkür ederim.Kardeşim malesef garantisi bitmiş durumda 3 yıl oldu. Kendi orjinal CE seti de denedim ayar tutmuyor.verdiği değerleri Save yapmıyor.Kalibrasyonu tekrar yap diye mesaj veriyor.Sürekli denedim olmuyor.Sanırım bozuk değişmesi gerekiyor.

ustad son olarak cihaza temiz bir format cek. hard formt olayi ve normal format olayini youtube kanalimda anlattım. sonra en son os guncellemesi ile factory datasini tekrar yukle. yani cihazi tamamen sifirdan kur. os sini ve factory sini. biri 99 mb biri ise 500 mb. civari. korg sitesinde orijinal paketler mevcut. sonra tekrar dene pitcbendi. ayrica pitchbendi saga sola yukari asagiya yaparken ses ya da tıkırti geliyormu kulak ver yakindan. ustad benim pa900 de ekran dokunmatigi sorun yapti. tam garantiye yollayacaktim aklima yukarda anlattiklarim geldi. aldığımdan beri hic formatlamamis ve envai set yuklemis flash takmistim. sonra anlattıklarımı yaptim. cihaz sanki yeniden dogdu. yani sorun donanimsal degil yazilimsalmis. mutlaka deneyiniz. yine haber veriniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

merhaba arkadaşlar. benim sorum: performansların mono yada polifonisini nerden değiştiriyoruz. teşekkür ederim.

Menu aeti track controls arti mode sekmesinden diye biliyorum. Birince ayarlar yukarida tirnaktan write performance diyiruz