• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Parmaklar Hakkında

• Konbuyu başlatan DoHaVO
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 2K

DoHaVO

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
M-Audio Axiom-49 - FL Studio 10
Abilerim klavye çalarken ellerimin hızlanması için tavsiyeleriniz nelerdir...baş parmak+işaret parmağım ve işaret+orta parmak kombinasyonu çok yavaş geliyor bana.

Cevap: Parmaklar Hakkında

Birer tuş atlayarak (diyez ve bemoller dahil) baş parmaktan başlayıp beş parmağı her parmak bir tuşa gelecek şekilde kromatik olarak çalın. Klavyenin tonu sade piano olarak son tuşa kadar kullanın. Sonra aynı şekilde başlangıç notasına doğru geri gelerek çalın..

kardeş el hızlandıran parçalara yönelmen lazım..

örnek ankara ritimleri eşliğinde elektro sesi ile çalışmalar yaparsan parmakların senden izinsiz notalara dokunur hale geliyor..

bunun dışında wahde ritimlerine uyacak parçalardada parmak hızlandırması durumu olabilir.

Eline lastik bağlama olayıda var oda işe yarıyor.

:confused::confused: biraz açarsan sevinirim :)

Afedersin ama halk arasında don lastiği diye tabir edilen lastikler varya öle bi lastikle parmaklarının arasından zikzak şeklinde geçir ve parçaları öle çalmaya çalış kısa sürede fark edersin bence işe yarıyor ama ne kadar bilemem.

tufan abi bilgilendirme için saol. deneyelim bakalım daha da hızlanacak mı?

Afedersin ama halk arasında don lastiği diye tabir edilen lastikler varya öle bi lastikle parmaklarının arasından zikzak şeklinde geçir ve parçaları öle çalmaya çalış kısa sürede fark edersin bence işe yarıyor ama ne kadar bilemem.

hahhaa :D don lastiği :p.. Şaka bi yana kafama yattı deniycem tavsiyeleriniz için sağolun :)

Bende bunu müzik hocamızdan duydum denedim işe yarıyor en azından denemekden zarar gelmez :)