• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pax1 pro yeni aldim bi kac sorun var dostlar?

Cevap: Pax1 pro yeni aldim bi kac sorun var dostlar?

Dostlar butun aydinlatici cevaplariniz icin candan tesekkur ediyorum.
Son olarak bana adam gibi bi set tavsiye edebilir misiniz? Halk müzigi ve dügünlerde kullanabilecegim bir set. Simdiden tskler. Board olayina ihtiyac duymadan kullanabilecegim. Su an hic bor setim yok.

Öncelikle orgun hayırlı olsun. Pa1x'in tutulmama nedeni ağırlığı ve rem boyutudur. Bunun haricinde saund olarak mükemmeldir. Ritim yazmayı veya editlemeyi biliyorsan bu org için ritim arama derdin olmaz.
Aşağıda benim editlemiş olduğum set var. Set bordlu set ama benim de senin gibi bordsuz olduğu için sadece kullandığım ritimleri editleyebildim. Diğerlerine vakit buldukça el atmaya çalışıyorum.
Bu linkte son güncellenmiş halini bulabilirsin. Set ile ilgili açıklamalar konu içinde vardır. Kolay gelsin.

Öncelikle orgun hayırlı olsun. Pa1x'in tutulmama nedeni ağırlığı ve rem boyutudur. Bunun haricinde saund olarak mükemmeldir. Ritim yazmayı veya editlemeyi biliyorsan bu org için ritim arama derdin olmaz.
Aşağıda benim editlemiş olduğum set var. Set bordlu set ama benim de senin gibi bordsuz olduğu için sadece kullandığım ritimleri editleyebildim. Diğerlerine vakit buldukça el atmaya çalışıyorum.
Bu linkte son güncellenmiş halini bulabilirsin. Set ile ilgili açıklamalar konu içinde vardır. Kolay gelsin.

Candan tesekkur ederim Arikan.
Hemen bugun deneyecegim. Iyi ki varsiniz

Pa 1x'in soundları çok güzeldir, halen fiyatının yüksek olmasının sebebide budur. Aletin ram boyutunu SOUND>EKRAN SOL ALTTAKİ REC>SAĞ ALT SEKMELERDEN SAPMLİNG İNFO kısmına tıklayarak öğrenebilirsin. Emo Board olayında ise 16 mb olarak ram takılı oluyor bu ramlerin içinde Emo drum kitler vs. var ama sen bu ram'in içindekileri silip başka birşey yükleyemiyorsun. Diğer boş ram de 16 mb olmak üzere toplam 32 mb oluyor.

pa1x ram haricinde pa800 den kat kat daha iyi bir alet ancak kendi setini kendin oluşturcan ve ritimlerini kendin yazıcan sound olarak pa1x ten daha bir alet tanımadım ben pa800 2x 3x hiçbiri pa1x in soundunu veremedi

merhaba.bende çok yakın zamanda pa1x pro kullandım.Ses kalitesi olarak en son çıkan yeni klavyelerde dahil hiçbiri bu orga erişemez.Fakat set olayına gelince tabiki güncellleme sorunu var.yani yeni birşey yok.Bunada gerek yok.Neden eski setler buna yeter.Tuşlara hakimsen hiçde gerek yok.Ayrıca Arıkan adlı arkadaşımınızın paylaştığı kendi setini kullandındım.Şuana kadar gördüğüm bence engüzel set.yetede artar bile.Kendisine buradan teşekkür ediyorum.saygılarımla

Aydinlatici cevaplariniz icin binlerce kez tesekkur ederim canlar.
Icim rahatladi demek ki yanlis yapmamisim bu pa1x almakla:)

Pa1x fabrika çıkışında üzerinde her hangi bir board takılı olmaksızın 8MB+8MB=16 MB RAM oluyor. Bunu yine boardsız olarak 32 MB (16+16) RAM takarak hafızasını yükseltebiliyorsunuz. Board ROM kartları da takıldığında onların kapasitesi ile birlikte 64 MB kadar yükseliyor.

Ancak boardlara her hangi bir şekilde müdahale edilemiyor. Yani onların üzerinde silme yükleme işlemi yapamıyorsunuz. Sadece setlerinizde onların içinde bulunan sesleri kullanabiliyorsunuz.

Ben Ramadan ne kadar her oldunuz icindemi Hala cikamadim. Sound rec baktim sampling Info avaible memory
Ram bank 1
Mono time . 93 s
Bytes. 8989334

Ram bank 2

Mono time . 0 s
Bytes . 0

Senin seti yuklemem icin her var mi onsdag bilemiyorum
Bi de icinde set var mi yok mu nasil anlariz :)
Diyeclim ki var senin seti yukledigimde icindeki seyin yerine gecer mi yoksa Ramadan zara mi verir.
Ilk once icindekini silmem mi lazim
Cok soru sordin biliyorum:)
Simdiden tskler arikan abi

Yazdıklarından anladığım kadarı ile sende takılı olan tek ram var. O da 8 MB. Diğer ram ya çalışmıyor, ya da yok. Orgun alt tarafında tuşların olduğu tarafa doğru dikdörtgen şeklinde yaklaşık 20 cm luk bur kapak var. Onu açarak kaç ram olduğunu belirtebilirsin.

Eğer tek ram varsa bir korg servisinden 32 MB ram satın alman gerekiyor. Benim editlediğim set 32 MB olduğu için yükleyemeyebilirsin.

32 mb ram aldığın zaman sana 2 adet ram verecekler (16+16 MB) ve bunları önceki ramı sökerek yerine takman gerekiyor.

Yeni set yüklendiğinde eski set silinmiş olur. Yüklemeden önce silersen daha iyi olur. Bazı pcm dosyalarını tam yüklemeyebiliyor bazen...