• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Peygamber Devesi 2012 de yolda gördüm aldım besledim :) akvaryumda

• Konbuyu başlatan AdmiN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 1
  • Görülen : 728

AdmiN

Timur ilhan
Yönetici
Administrator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
eskibaba.blogspot.com
Enst.
Trakya Müzik
Peygamber Devesi 2012 de yolda gördüm aldım besledim :) maziden kalanlar ben öyleyim Yılan,kurbağa,su tospa ,zehirli örümcek,Balık,kuş vbzıları :)) ah o güzelim yıllarrrrrrrrrrr

peygamber-devesi.jpg

Peygamber Devesi​

Peygamber devesi, adının değişik olduğu kadar kendi yaşamında çok değişiklik gösteren zararsız bir böcek türüdür. Fiziki yapısı deveyi andırdığı için, elleriyle de dua eder gibi göründüğünden dolayı bu ismi almıştır. Peygamber devesi, bu canlıların bükülmüş ve dua gibi görünen bir pozisyonda tutulan uzun ön bacaklarına sahip oldukları için, görünüşünden dolayı uygun bir şekilde adlandırılmıştır.

Bu yazımızın konusu da ilaçlama ve haşere mücadele firmalarının birebir mücadele ettiği haşere türlerinden olmasa da ilaçlama uygulamaları esnasında karşılaştığımız haşere türü olduğundan dolayı bilgilendirme yapacağız.

Peygamber devesi, yeryüzünde yaşayan böcek türleri arasında en kötü şöhrete sahip çiftleşme örneği gösteren bir böcek türüdür. Nedeni ise çiftleşmeden sonra dişi peygamber böceği erkeğinin kafasını yiyerek öldürmesinden dolayıdır.

Peygamber Devesi
Bu çiftleşmeden sonra erkeğini kafasını yiyerek öldüren, dişi peygamber böceği, kış mevsiminden önce yaklaşık 400 adet yumurta meydana getirir. Yumurtalarını soğuk havadan ve doğal düşmanlarından ve parazitlerden korumak için genellikle, çalı, ot ve ağaç kavuklarına bırakırlar ve bu yumurtlarını oteka adı verilen koruyucu bir köpük ile örterler.

Köpüğün içerisinde bulunan yavru bireyler tüm kış boyunca bu köpüğün içerisinde protein beslenirler. İlkbahar aylarında bu köpükümsü koruyucu kılıftan çıkan peygamber develeri yavruları, etraftaki küçük böcekleri yakalayıp yiyerek ilk etobur haşere türleri arasına girmiş olurlar.

kaynak: internet

Sen mi tuttun :)) ben korkarım yaaa :))