• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pianistlerin dikkatine

virtioz71

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland BK-5OR
değerli arkadaşlar bi sorum olacak sizlere lütfen beni bi aydınlatın on beş yıldır pianist şantörüm piyanist şantör deyince aklınıza ne geliyor...canım sıkıldı birine onun için yorumlarınızı bekliyorum lütfen... işte sorum test halinde a)-sanatcı b)-sanat yapmaya çalışan kişi c)- sanatla alakalı olmayan kimse d) insanları eğlendiren palyaço..... şıklardan hangisiyiz biz......

Cevap: pianistlerin dikkatine

kendini işinde ne alçak nede yüksek gör gerisi boş..

hiçbiri değil piyanistler zanaatkardır sanatı icra eden kişi yani kulak meselesi doğuştan gelen bir yetenek.

pianist şantör hem çalıp hem söyleyen kişi demektir,

diğer anlamlarda ise
genelinde eğlence stres sıkıntı atmak için veya efkarlanmak için disko bar türkü evleri müzikhol v.s gibi yerlerde çalışılır,
buda bir sanat ve meslektir,
bunu herkes yapamaz,
bu bir meslektir ayrıca bunu değişik şekillere sokmanın bi mantığı yok,
kesinlikle müzik yapmaya çalışan palyanço v.s gibi terimler yakışıksızdır,

müzik genelinde eğlence eğlenme zevk,dinlenme veya değişik ortamlarda tat katması için kullanılan bi araçtır,

örnek
önemli konuşmalarda (toplantı,evlenme teklifi,ailece eğlenme,tanışma,kafa dinleme ve değişik örnekler çoğaltılabilir)
bence a) şıkkı çok mantıklı,
sanatçı demek için pianist şantör ün profesyonel olmasıda çok önemli :)

bende bunu düşündüm bir saatçi ye bir anahtarcı yani cilingire zanaat sahibi deniyor bizim yaptığımız işte bunlarla eş değer ugraş ıstiyen en önemliside öyle yapıcam demekle yapılamayan bir iş.

Herkesin yapamayacağı bir zenaattir bence. Şantör kısmında bence sıkıntı yok :) , yani şarkı söyleyen demek. Ama ''piyanist'' deyince batılı anlamda piyano çalmada baya bi yol almış insan demek (sinema filmi bile var). Türkiyede nedense bu terim org çalanlar için de öyle oturmuş kalmış. Aslında ''keyboardist'' (klavyeci) demek daha doğru bence. Piyanist biraz iddialı oluyor bence. Ama yıllardır öyle söylenmiş. Üzülmeye değmez : ) Namusuyla çalışan her insan saygıyı hakeder bence. Sağlıkla kalınız.:)

Bazı meslekler doğuştan gelen kabiliyet gerektirir. "Piyanist" de onlardan biri.
Yani sizler seçilmiş, özel insanlarsınız bence... Allah bu yeteneği herkese nasip etmiyor.
Zaten müziğe gönül vermiş olmak bambaşka bir erdem. Fazla söze gerek yok.
Saygılar...

:peskiden saygı duyulan sevilen birlikte eğlenilen aileden biri gibi davranılan insan tiplemesiydi lakin şimdi herşeyin israf edildiği bu zamanda özelliklede insandan ucuz birşey kalmadığı için parasının karşılığı kadaritibar edilen yani parasını verdim tutdum satın aldım eziyet ederim bir parça çalabilmek için gece gündüz didinen kafası sepet olduğu halde ritimdi sesdi diye uğraştığını düşünmeden dang diye bir laf atıpda insanı müziğe karşı küstürülen biridir piyanist şantör piyanist şantör demek bilmem ne ettimin oğlu demek amele demek ayak takımı demek ......haa bana sorarsan ne demek insanları en güzel gününde bir arada tutmayı becerebilen tek yetenek demek....niyemi......düşünün bir düğün oluyor saz yok söz yok hiçbirşey yok ve o düğüne gelenler ne kadar orda kalabilir ki? düşünün ve ne olduğunuza siz karar verin ha bana sorarsanız derim ki başka meslek sahibi olun bu iş extra olsun ihtiyacınızdan olmasın ve kimseye mudaralı iş yapmayın abi amca vsvsvs çaldırırsan bu para çaldırmassan sen bilirsin git teneke çal deyin emin olun buna azıcıkda olsa değer bulursunuz bu sözlerimi 17 senesini bu işe vermiş 7 tane ensturman çalan ve söyleyen biri olarak diyorum tabii takdir edersiniz benim aciz hane fikrim....gözünüz kör kulağınız sağır olacak bu işde..gülüp geçeceksiniz yoksa yapamassınız..

Genç evlatlar, hayat öyle piyanist şantörüm demekle bitmiyor. Örnek, benim gözümde Ümit Besen ve bana göre peşinde, sayamacağım bir çok gerçek sanatçı. Bu konuda, Hepsi ekmek peşinde olup, zamanla pişerek yerlerine oturmaları, gerçek bir sanat adamı olmaları, Senelerce uğraşarak yılları aşmış olmalarına rağmen, kendini kanıtlamaya ihtiyaçları olmadığı, bence büyük bir lütuf. Bence mükemmel, muntazam ve akıcı Türkçe aksanları, çok şık giyinmeleri, sahneye hakim olmaları, eciş, bücüş olmamaları, hakikaten (ve hakkediyor) en önamlisi kendilerine öz güven olmalarıdır. Konuşmalarını, enine boyuna tartmış, kişiler. Ben naçizane bir birey olarak söylemek istediğim, En azından bunlara benzemenizdir. Lütfen palyaço'ya, palyanço demeyelim, daha neleri var. Dilinize sahip olun. Yok, illaki benim derdim, çalmak söylemek deyip, salt para kazanmaksa, bazı arkadaşlarımızında dediği gibi, teneke çalmak, maalesef boynunuzun borcu olmaktan öteye gidemeyecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam bizim mesleğimiz piyanistlik değil.. ben kendime hiçbir zaman piyanist demem, diyemem. bizler klavyeciyiz. piyanist olabilmek için ya doğuştan gelen bir ''deha'' olman lazım yada küçük yaşlardan başlayıp çok sıkı bir eğitim almış olman gerekir. şantörlük doğrudur eğer usulüne uygun söyleyebiliyorsan şantörlük buna eşdeğer olabilir. yani bence biri bize piyanist şantör demedi diye kırılmak yersiz olur. tekrar söylüyorum bizler klavyeciyiz ama kesinlikle insanları güldüren palyaço falanda değiliz bunuda ayırt etmek lazım. bakın piyanist şantörlüğe örnek bir isim. efsane ray charles tir. 7 yaşında görme engelliler okulunda hem okul hem müzik eğitimine başlamış ve okul bitince müzisyenlik hayatı başlamıştır. lütfen paylaştığım videoyu izleyin ve konuya bu açıdan bakın saygılar..

konu serbest konular bölümüne taşındı

Moderatör tarafında düzenlendi: