• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pitch Bend Potu Nerden Bulabilirim?

• Konbuyu başlatan taha
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 6K

taha

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG Pa500 TR
Merhabalar. Pa55TR klavyemin pitch bend potunun değişmesi gerekiyor. Pitch bend potu bozuk olduğundan dolayı ara sıra bazı yaylı sesler bozuk çıkıyor, ancak pitch bendi ileri geri yaptığım zaman sorun düzeliyor. Ama yine de pitch bend potunu değiştirmek istiyorum. Acaba nereden bulabilirim ve nasıl değiştirebilirim?

Cevap: Pitch Bend Potu Nerden Bulabilirim?

Merhabalar. Pa55TR klavyemin pitch bend potunun değişmesi gerekiyor. Pitch bend potu bozuk olduğundan dolayı ara sıra bazı yaylı sesler bozuk çıkıyor, ancak pitch bendi ileri geri yaptığım zaman sorun düzeliyor. Ama yine de pitch bend potunu değiştirmek istiyorum. Acaba nereden bulabilirim ve nasıl değiştirebilirim?

Pa55'in pitchbendi için piyasanın sökülüp takılması en zor pitchbendi, dedi dün bir arkadaş.Yapabilecek misin?Gerçi elektronikçi filansan öttürürsün.

Ben satıyorum buyrun ilan linki;

Pa55'in pitchbendi için piyasanın sökülüp takılması en zor pitchbendi, dedi dün bir arkadaş.Yapabilecek misin?Gerçi elektronikçi filansan öttürürsün.

Hocam yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Kendim yapmayacağım, bu işten anlayan tanıdığım var, ona yaptıracağım. Ama pitch bend potu ayarlamam lazım.

Ben satıyorum buyrun ilan linki;

Hocam öncelikle teşekkür ederim. İlanınızı inceledim. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var, bilmediğimden soruyorum mazur görün. Orgumun pitch bend potunun bozuk olduğunu siteden Zafer abi söylemişti.

Bu pitch bend potu denen aparat bildiğimiz pitch bend mi oluyor??? Yoksa pitch bendin içerisinde küçük bir aparat mı oluyor??? Bunu merak ediyorum? Yani benim orgumun pitch bendi komple mi değişcek, yoksa orgumdaki mevcut pitch bendin içerisinden bir parça mı değişcek?

slm hocam ilk önce hiko üye iyi bir fiyata sunmuş potu ben şahsen edirnede 45 tl ye aldımm potu kaçırma derim pot olarakta dur resim atatyım gör...klavyeyi söküp içindin pişmenti çıkarıp elektronikçiye getiercen o lehimlender eskisini çıkarıp yenisini takacak o kadar küçük mavi birşey zaten pot

Hocam öncelikle teşekkür ederim. İlanınızı inceledim. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var, bilmediğimden soruyorum mazur görün. Orgumun pitch bend potunun bozuk olduğunu siteden Zafer abi söylemişti.

Bu pitch bend potu denen aparat bildiğimiz pitch bend mi oluyor??? Yoksa pitch bendin içerisinde küçük bir aparat mı oluyor??? Bunu merak ediyorum? Yani benim orgumun pitch bendi komple mi değişcek, yoksa orgumdaki mevcut pitch bendin içerisinden bir parça mı değişcek?

Pot denilen şey, Elektronik bir potansiyometredir, Hareketli değişken dirençtir.
Sadece o parça değişecek

komple pitchbend ise zaten 120-150$ arası fiyatı.

bende var kardeşim fiyat 20 tl