• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanist Ustadlardan Fikir Bekliyorum

vannelle

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Merhabalar arkadaslar,

Sizlere bir konuda fikir ve dusuncelerinizi almak istiyorum.

Benim bir internet radyom var suan radyo icin meslek birimleriyle lisans icin ugrasmakdayim insallah en kisa zamanda lisansimizi almak uzeriyiz.

Radyomuzda canli olarak unlu sanatcilarimizi konuk etmekdeyiz.

Kendimde muzikge cok sevdigim icin bazen yayin aliyorum ve bu yayinlarimda canli olarak org ile eslik etmek istiyorum.

Ama bir sorunum var org calmasini bilmiyorum komik dimi ama ogrenmenini siniri yok diye biliyorum kulagim muzige dolgundur cunku 20 yil once muzikle ugrastim saz, bateri caliyordum.

Simdi asil konuma gelelim

Yayinlarimda orgla guzel efekler vermek istiyorum taksimler gecmek istiyorum konuk sanatcilarimizi midi veya altyapilarla org uzerinden esklik yapmak istiyorum. Suanki teknik ile bunlarin mumkun oldugunu dusunuyorum.

Sesler , ritimler , midiler, altyapilar yukleyebilecegim bol imkanlar sunan bir org tavsiye etmenize istiyorum.

Fikir ve dusuncelerinizi bekliyorum.

Saygilarimla

çok şey istemişsin valla. sıra ile ıstesen...

en az midi çalabilen bir e86 roland dan başlar en ucuz olarak pa2x tyrosa kadar yolu var

Arkadaslar ucretin onemi yoktur ileriye donuk olarak almak istiyorum her yil denistirmemek icin. Bunu goz onune alarak fikirlerinizi bekliyorum.

Bence bu işi en iyi şekilde, gerçekten yıllardır bu işle uğraşan birini yanına alıp Tünel'e gitmekle çözümlersin, yoksa burda herkes kendine göre kendi kullandığı orgu tavsiye edecektir. Enstrüman bölümlerimiz de her enstrüman için belli yazılar bulabilirsiniz. Böylece fikir sahibi olabilirsiniz.
Ses atılabilmesini de istiyorsanız
Ketron SX3000
Korg PA800, PA1x, PA2x
Yamaha Tyros 2, Tyros 3
Bunlardan birini tercih edebilirsin. En pahalısı yros 3 ' tür. Onun dışında sample olayı istemezsen
Roland GW-8 ve Yamaha OR700TR V2 iyi seçenekler Ayrıca
Ketronun ve Gem'in diğer serileri de var.
Bu arada ritmler değil de sesler ön planda diyorsanız, Roland ya da Yamaha' nın Synth. 'lerine bakabilirsiniz.
Dediğim gibi en iyisi bu işten anlayan biriyle bayileri dolaşıp, hangisine aklınız ve cebiniz yatarsa onu tercih etmeniz. Kolay gelsin.

Bence bu işi en iyi şekilde, gerçekten yıllardır bu işle uğraşan birini yanına alıp Tünel'e gitmekle çözümlersin, yoksa burda herkes kendine göre kendi kullandığı orgu tavsiye edecektir. Enstrüman bölümlerimiz de her enstrüman için belli yazılar bulabilirsiniz. Böylece fikir sahibi olabilirsiniz.
Ses atılabilmesini de istiyorsanız
Ketron SX3000
Korg PA800, PA1x, PA2x
Yamaha Tyros 2, Tyros 3
Bunlardan birini tercih edebilirsin. En pahalısı yros 3 ' tür. Onun dışında sample olayı istemezsen
Roland GW-8 ve Yamaha OR700TR V2 iyi seçenekler Ayrıca
Ketronun ve Gem'in diğer serileri de var.
Bu arada ritmler değil de sesler ön planda diyorsanız, Roland ya da Yamaha' nın Synth. 'lerine bakabilirsiniz.
Dediğim gibi en iyisi bu işten anlayan biriyle bayileri dolaşıp, hangisine aklınız ve cebiniz yatarsa onu tercih etmeniz. Kolay gelsin.

Evet ustadim cok dogru soyluyorsun haklisin.

Ben bugun biraz bu konu uzerine arastirma yaptim bir kac org satan firmalarla gorustum anlattim ne icin kullanacagimi bana verilen cevaplarin cogu
Korg pa2x pro oldu dediklerine gore uzerine sesler yukleye biliyormusum hatta mikrofon takabiliyormusum ne bileyim cok imkanlari oldugunu soylediler.

Fiyat konusundada su bilgiyi verdiler sadece Korg pa2x pro € 2000
Eger extralarinida beraber alirsam bana €2800 patlayacagini soylediler.

Bir firma saticisi bana bir adres verdi Ingiltereden Korg pax pro €900 oldugunu soylemisti arastirdim evet internetde oyle ama bana hic guvenilir gelmedi.

Sizce yukaridaki fiyatlar uygunmudur Sorma nedenim ise ben kendim Hollandada ikamet etmekdeyim eger Turkiyede €2000 altinda ise Turkiyeden de alabilirim.

Ama benim ilk mesajimda yazdigim imkanlari bu Korg pa2x pro karsilarmi?

Bu konuyu cevap veren arkadaslara cok tsk ederim insallah sizlerin sayesinde guzel bir org a sahip olmak istiyorum.

Saygilarimla

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri