• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanist Zurnaci Sazci Klarnetci Muzisyenler

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Piyanist Zurnaci Sazci veya Baglamaci Klartnetci muzisyenlerden

Sizce dugunlerde veya eglencelerde hangisi daha kolay para kazaniyor.

herkes bir tanesini yazsin

Bence Zurnaci

buyrun siz devam ediniz.

yanitlariniz icin simdiden tesekkurler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet aynen hocam zurna ve davulcular bende katılıyorum

Bencede zurnacılar kazanıyor. Hatta ben zurnacılara aşırı derecede kızarım.5 lira bahşiş alacağım diye işi dilenciliğe vuruyorlar.Müzisyenlik ayaklar altında.Bizim burlarda müzisyenlik bu yüzden itibarsız bir meslek deli oluyorum bu duruma.Bir keresinde yaşlı bir zurnacı yerdeki 5 lirayı kapabilmek için yerlerde sürünüyordu.Oysa bir müzisyen sahnede duruşu ile göz doldurmalı,para arkasından gelir zaten.....Kimse alınmasın sözlerime biraz açık konuştum!!!!

Bu meslekten para kazanmadığım için bilmiyorum ama sanırım davulcudur.:D Ramazan' da piyanistin iinsanları uyandırdığını düşünsenize.:D:D:D
Paylaşım için teşekkürler.

Zurnacılar...

Tanıdığım bir zurnacı var adam o kadar rahatki saç ektiriyor saçlarını boyatıp manikür pedikür (ciddiyim) yaptırıyor..Hele patronu bir şey söylediki gülmekten ölecektim demişki patronuna "şöyle kendime janjanlı parlak bir elbise diktireyim mi?"..Kolay para kazanmasalar bunlarla uğraşırlarmı :)

Yanlış anlaşılmasın kazandıklarında gözüm yok Allah artırsın:D

Masrafi yok, egitimi yok (Müzik), cihaz derdi yok, Piyanist gibi bütün gece milleti Eglendirecem diye Anasi aglamiyor, Her sene Klavye degistirmiyor, USB derdi yok. Gelin damati salona sokar 5 dakikada piyanist santörün bütün gecede aldigi paradan fazla alir. daha sayayimmi? neyse bencede Zurnacilar

bencede zurnacılar ,ben orkestra gidiyorum bağlama klavye solist davul felan artı 12milyarlık tesisatla alıyoruz 350 400 zurnacı yarım saat çocuk gezdiriyor alıyor 150 artı bahşiş:))allah daha çok versin ama bazen zurnaya mı başlasam diye düşünmüyom değil veya kameraman mı olsam ?:)))))

her işin kendine göre kolay ve zor tarafı vardır..öncelikle .burda kolay kazanmak ayrı bir sey cok kazanmak daha ayrı bir sey.........tabi en kolayı zurnacı ama çok iş bulup surum yaparsa az iş olursa dusunmek de lazım..cıhaz derdi yok...taşıma derdi yok.... ama oda nefes tüketiyor onu da unutmayalım...

diğer meslektaşların - piyanist şantörler den farkı.

1-sermaye gerektirmeden yapılan kazanç.
2-hamallık gerektirden yapılan kazanç.
3-şan gerektirmeden // // .
4-sahne tecrübesi olmadan yapılan kazanç.
5-gecenin bütün ağırlığını taşımadan yapılan kazanç.
6-malesef onlarla aynı ücrete yaptığımız kazanç. vs.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Her işin kendine özgü bir zorluğu vardır. Dolayısıyla kolay para kazananına inanmıyorum. Zurna yı kolay zannedebilirsiniz peki siz hiç ateş yakmak için kırda, köy evinde, bağda bahçede veya mangal keyfinde üfleme yolu ile ateş yaktınızmı? 10 üfleyin bakın başınız dönüyormu yoksa dönmüyormu adeta tansiyonuzun düştüğünü farkedeceksiniz işte zurnacı nın durumu sürekli üflede üfle kolay olurmu hiç? Bağlamanında, Sazcının da Orgcunun da kendine özgü zorlukları vardır kolay diye birşey bence yoktur hah bana dersinizki Leptap ile müzik icraa işlemi ona tamam derim. Son derece basit derim Orgcu da Midi çalıyorsa oda kolay derim ama canlı yapılan hiçbir icrahat kolay değildir. Saygılarımla,

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri