• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

piyanistlik yapan arkadaşlar bi bakarmısınız...

cankut _95

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa3X pro - klasik gitar
yaklaşık 3 senedir çalıyorm artık bu işi götürebilecek kadar birikime sahibim
size bu işi yapan abilerim bana bi kaç fikir verirmisiniz

vergi levhası vs çıkartmak için nereye başvurmam gerekiyor

eger vergi levhası vs çıkarabilirsem kredi alabilirmym sonucta işe yeni başlıyorum girişimci olarak...

eğer yardım ederseniz teşekkürü esirgemem çok teşekkür ederim....

Cevap: piyanistlik yapan arkadaşlar bi bakarmısınız...

Vergi mükellefi olmak kredi alabilmek için yeterli değildir. Kredi talep ettiğin banka senin gelirine bakar; gelirini anlamak için de önceki yıllarda ödediğin vergine bakar. Ne kadar vergi o kadar gelir. İkinci olarak da, neden vergi mükellefi olmaya çalışıyorsun? Yaşadığın yerde bu işi yapan herkes vergi mükellefi mi?

normal yapanlarda var vergi mukellefi olanlarda vergiyi sadece yeni girisimciye belki kredi sağlarlar diye sormuştum..

güncel arkadaşlar buyrun fikirleriniz

kardeşim ilk etapta öyle birşeye gerek yok şimdilik vergiyle falan uğraşma ufak tefek proğramlara başla ve diğer herşeyi zamana bırak.bulunduğun yörede illaki bu işi yapanlar vergi mükellefi olması gerekiyorsa birkaç sene sonra sende olursun

vergi mükellefi olmak nerden geldi aklına bilemiyorum ama kredi almak için sakın öyle bişey yapma başka yollar ara kendine devlet de senin gibi yürekli insanlar arıyor vergi kölesi edecek 8 senedir vergi mükellefiyim kredi başvurusu yapmadım nalet olsun kazancım vergiye yetmiyor allah yolunu açık etsin.......

arastiriyorum surekli ama paran varsa is yaparsin yoksa banka denilen modern tefeciler ve vergi kolesi olursun anladim

Öncelikle unutma;

Allah ne kadar çok vermek isterse, o kadar çok istemek verir.Yani vergi mükelletiyeti altına girmene gerek yok,adım adım çıtayı yükselterek ilerlemelisin sanki.Çok para olmadanda bu işler bence olur,çok parası olan insanların yapabilceği bişey değil senin yada benim yada bizim yaptığımız.Dolayısıyla,vergi mükellefiyeti yada kredi almak yerine;kendi küçük adımlarınla büyüyerek ilerle.Vergi vermek çok kutsal,fakat kazancımız bize zor yetiyor nerdeyse.

vergi mükellefi olmak nerden geldi aklına bilemiyorum ama kredi almak için sakın öyle bişey yapma başka yollar ara kendine devlet de senin gibi yürekli insanlar arıyor vergi kölesi edecek 8 senedir vergi mükellefiyim kredi başvurusu yapmadım nalet olsun kazancım vergiye yetmiyor allah yolunu açık etsin.......

Aynen bende 7 sene olacak ve deftere tabi yaptılar bizi inanın iflağımızı kestiler Aylık 80 kusur lira muhasabe her kestiğimiz faturanın yüzde 18 ,yıllık defter tastik parası,muhasbecinin bize kesmiş olduğu faturanın bilmem nesini bile biz ödüyoruz,tamam devlete vergi verelimde,bizi defterden muhaf tutsunlar be abi,sanırım bende çıkıp ya kaçak yapacağım yada birinin üzerinden Dj falan göstereceğiz Dj olunca normal vergi oluyormuş olmazssada yakalayana kadar kaçak yapacağım,biraz adaletli olsunlar doğuda adamlar su elektirik parasını ödemezler bize gelince donumuza kadar soymaya çalışırlar adaletmi bu ,sende kardeşim aklın varsa vergi vs giricem diye uğraşma girdinmi çıkamazssın ,kaçabildiğin kadar kaç,bu işin vergisi yani sokak düğüncülünün vergisimi olur hemde bide 1. sınıf ,hayret.

aslında bu kritik bir konu arkadaşlar. yani şu forumu biri incelese hepimizi tek tek.. deftere bağlarlar :) ben vergimi 2008de kapattım 2001de deftere kayıt oldum ve müzisyenlere %20 üzerinden vergi uygulanıyor yani gerçek gelir vergisi. 2008de battım ve deftere veda ettim ama hala o senelerden kalan vergi borcumu ödüyorum. sana tavsiyem maliye sana gelmeden sen onlara gitme hata edersin. krediye gelince ben 6 sene birfiil esnaflık yaptım ve dönemin halkbankası müdürü oldukça yakınımdı (bahsettiğin krediyi veren banka) lakin nekadar denediysem (geçmiş vergi levhaları, faturla dökümleri, gelir beyanı vs..) alamadım o girişimci kredisini :) bu işe girmen için büyük paralara ihtiyacın yok. örnek : startech ps 800 power mixer = 800tl. 38 çap 2yollu kabin 4adet= 1500tl. =2300tl kablo mikforon sehpa =300tl toplamda orta halli bir tesisat 2600tl. sezonda ayda 4 işe gitsen ilk ayda bu parayı geri kazanır kalan 3ay cebine çalışırsın. bu işin hesabı budur. ben battığım dönem hatır çekiyle org aldığım günler geçirdim kolay değil. sırf kredi için boynuna bir ilmek geçirme. kolaylıklar dilerim