• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PSR-S650 Hakkında Soru (Akompanya)

Cevap: PSR-S650 Hakkında Soru (Akompanya)

o özellik mevcut hocam

Nasıl kullanıldığı ya da açıldığı konusunda bilgi verir misiniz peki? Özellik mevcut ise açmasını da söyleyin lütfen :)

"Bu arada alet hakikaten çok güzel, en azından (Piyanist değilim) ben çok beğendim, Türk ek paketi yüklendiğinde 20 Adet sample ses ve 1 adet türk perküsyon setine sahip oluyorsunuz. Bunun dışında alet genel anlamda bence fiyatına göre çok çok iyi. En azından A1000'e ait ritim bankaları, benzeri sty olan batı bankaları ve genel anlamda olan bir çok ritimi okuyor. Eğer vaktim olursa demo için birşeyler çekmeyi düşünüyorum."

Moderatör tarafında düzenlendi:

A2000 cihazını referans alarak şunları söyleyebilirim sana.
Solda ACMP butonu aktif olmalı, kırmızı ışığı yansın.
Hemen hafif sağ tarafta SYNC STOP var, o da pasif olmalı. Yani ışığı yanmamalı.

Yok üstadım olmuyor o şekilde. ACMP aktif olsa da olmasa da bir türlü olmuyor. Mecburen elimi basılı tutmak zorunda kalıyorum elimi çektiğimde ses kesiliyor. Roland'dan bildiğim kadarı ile özelliğin adı "Split Hold" idi. Yani Ayrılmış tuşlarda bekle seçeneği olarak vardı. Sanırsam PSR S650'de yok. Çokta önemli birşey değil benim için ama yine de olmaması büyük bir eksiklik sayılmaz. Anca bağlama + org kullananlara belkide dem için gerekli olabilir :) Bende bağlama kullanmadığım için problem yok.

Sizin bahsettiğiniz şekilde akor basılı tutulduğu müddetçe bir ses gelir. Fakat arkadaşlar arkada sabit bir ses istiyorlar ve bir kez basıp bıraksalar da o sesin çalmasını istiyorlar. Bu özelliğe lower ya da müzisyenler arasında dem deniyor sanırım. Ben Or700 kullanıyorum, Or700'de klavyenin sağ tarafında bulunan one touch setting tuşlarının hemen üzerinde lower ile ilgili iki küçük tuş var. Bu tuşlar left ve left hold tuşları. Bir kez denemiştim ama sanırım left hold tuşu aktifken akumpanyada akor bastığınızda o ses sabit kalıp sürekli çalıyor. Pek kullanmadığım bir özellik olduğu için daha fazla bilgi veremeyeceğim. S650'de bu özellik olmayabilir, sanırım A300'de de yok.

Basmak istediğin tuşun arasına kağıt tarzı birşey sıkıştır.

Basmak istediğin tuşun arasına kağıt tarzı birşey sıkıştır.

Fikir için teşekkürler :) ancak başka akorları kullanacağım zaman ne yapacağım? :) Neyse çok lazım değil şu an için gayet memnunum. Tekrar teşekkürler.

Önemli değil :) Siz bilirsiniz. İyi akşamlar.