• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

psr s650 mi yoksa rolan bk 5mi???

Cevap: psr s650 mi yoksa rolan bk 5mi???

bana göre yamahanın hiç bir modeli rolanda yaklaşamaz, tabiki BK 5

Eğer sıfır alacaksanız yani 20 tane 100 tl yi tıkır tıkır sayacaksanız kesinlikle saymayın hem paranıza hem bileğinize yazık.Kesinlikle gidin temiz bir s650 ye 1000 tl verin 2.el. Ama illede sıfır alacaksanız bk 5 alın.400-500 tl daha butcenız varsa pa600 de alabılırısnız.S650 getz ise usta bir şoför ile kaldırımlara ve arabalara toslamadan , savrulmadan gideceğiniz yere çok rahat varırsınız.

ikiside yeni nesil klavye,hala isleniyorlar,aralarinda aman aman ucuk bir fark yok,bk-5 bir adim ondedir,sebebi ise ROLAND TURKIYENIN hala arkasinda durup desteklemesidir,650de hala nevale sikintisi var, ilerleyen zamanlarda vevalesi bollasirmi bilemem.bence tunele gidip ikisinide dene hangisi icine sinerse onu ol derim.B plani ise DR.SALIM le kontaga gecip 650 icin calismalarin olup olmadigi hakkinda detayli Bilgi almandir.

Her iki modelinde eksik olduğu yönleri var çünkü her ikisi de 1. sınıf bir org değil..
Benim önerim elbette S650 olacaktır çünkü 16mb olan ses hafızası kullanıcılara açıldı.. Böylece istediğin her sesi içine atıp şekillendirip yapacağın çalışmalarda kullanabilirsin..
Piyano - Gitar - Bass Gitar - EP Sesler - Strings - Percussion sesler açısından S650 daha kalitelidir..
BK5 ise Drum Kitleri diyebilirim diğer yönde alt yapı hazırlamak için sesleri kullanış olarak yani teknik olarakta yeterli değildir..

eğerki sifir duşunuyorsan kesinlikle 1.pa600 2.bk5 al ama ikinci el duşunursen 1.s650 2.bk5 derim hepsini kullanmiş biri olarak tavsiyem 2.el s650 binlira civari 16mbyt hafiza şiddetle oneririm ....

Merhabalar.

Arkadaşım , benden sana tavsiye , sakın bahsettiğin bu cihazlara bulaşma ; al bir SX3000 sınıf atla.Başka yoruma gerek yok sanırım.Binbeşyüz - binaltıyüz TL civarına kadar düştü "SX3000"in fiyatları.Bu iki cihaz "Ketron SX3000"in yanında oldukça amatör kalır.

Hayırlı bir tercih dilerim...

Her iki modelinde eksik olduğu yönleri var çünkü her ikisi de 1. sınıf bir org değil..
Benim önerim elbette S650 olacaktır çünkü 16mb olan ses hafızası kullanıcılara açıldı.. Böylece istediğin her sesi içine atıp şekillendirip yapacağın çalışmalarda kullanabilirsin..
Piyano - Gitar - Bass Gitar - EP Sesler - Strings - Percussion sesler açısından S650 daha kalitelidir..
BK5 ise Drum Kitleri diyebilirim diğer yönde alt yapı hazırlamak için sesleri kullanış olarak yani teknik olarakta yeterli değildir..

Batuhan Bey;

Roland'da cihaz üzerinden sese portomento verebiliyordum. S650 de bu özellik yok. Örneğin yaylılara yada bir synth sese portomento vermek istiyorum. Sample halinde iken bunu hangi program aracılığı ile yapabilirim?

bana sorarsan hiçbirini alma o paralara o700 v2 plus bulabilirsin yada biraz daha koy pa 600 al

S650 Yİ KULLANMADIM ANCAK ÇOK CİİDİ NEVALE SIKINTISI OLDUĞUNU OKUYORUM BK5-OR DA BÖYLE BİR SIKINTI YOK RTİM VE SES DESTEĞİ HALA DEVAM EDİYOR.BİR ÇOK SES E İSTEDİĞİN GİBİ EFFECT SAĞLAYABİLİYOR BUNUDA USB MEMORY E YAZABİLİYORSUN RİTİMDEN RİTİME GEÇERKEN CİHAZDA HİÇ BİR ZAMAN SALLANMA OMUYOR.ÇOK ZENGİN ÇALGILI RİTİMLERDE BİLE KASMA VE SALLANMA OLMUYOR ÇÜNKÜ 128 POLYFONİ .SESLER E SÖYLENECEK SÖZ ZATEN YOK.BANA GÖRE TEK SIKINTISI İŞLEMLERİN ENTER TUŞUNA BASARAK GERÇEKLEŞMESİ.İSTER ONETOUCH TUŞU İLE 4 SES İSTERSEN V.1.04 İLE NUMERİC TUŞUNA BASILI TUTARAK ÇOK SAYIDA SES SACEDE 1-8 TUŞLARI ARASINDAN KOLAYCA ULAŞABİLME VAR
AYRICA KENDİ PERFORMANS SESLERİNİDE KAYDETME DİĞER PERFORMAN SESLERİNDEN BEĞENDİKLERİNİDE KENDİ PERFORMANS LİSTENE ALABİLME ÖZELLİ VAR .aYRICA STL UZNTILI TÜM ROLAND RİTİMLERİNİ OKUYOR SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE ÇALIYOR.BENİ TAVSİYEM ROLAND BK5-OR DERİM SAYGILAR

s650 yi kullanmadım ancak çok ciidi nevale sıkıntısı olduğunu okuyorum bk5-or da böyle bir sıkıntı yok rtim ve ses desteği hala devam ediyor.bir çok ses e istediğin gibi effect sağlayabiliyor bunuda usb memory e yazabiliyorsun ritimden ritime geçerken cihazda hiç bir zaman sallanma omuyor.çok zengin çalgılı ritimlerde bile kasma ve sallanma olmuyor çünkü 128 polyfoni .sesler e söylenecek söz zaten yok.bana göre tek sıkıntısı işlemlerin enter tuşuna basarak gerçekleşmesi.ister onetouch tuşu ile 4 ses istersen v.1.04 ile numeric tuşuna basılı tutarak çok sayıda ses sacede 1-8 tuşları arasından kolayca ulaşabilme var
ayrıca kendi performans seslerinide kaydetme diğer performan seslerinden beğendiklerinide kendi performans listene alabilme özelli var .ayrıca stl uzntılı tüm roland ritimlerini okuyor sorunsuz bir şekilde çalıyor.beni tavsiyem roland bk5-or derim saygılar

sağol kardeşim baya aydınlatıcı oldun