• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ram Kapasitesi 44732

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Arkadaşlar pa1x cihazım, 16 + 16 32 mb ram var. İnfo bölümünden baktığımda ilk ram in kalan kapasitesi 44732 s. görünüyor. Aslında ramler full dolu. Tamamen boş olsa bile en fazla 174.s olabilir. En son bir kit yükledim ve durum bu. Seslerde bir problem yok, nasıl bir sorun olabilir? Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Cevap: Ram Kapasitesi 44732

sevildiğini bil.cihaz sana accaip kıyak geçti. Acaba ramların 64mb farkında olmadan olup da, artı 32 pcm kartlar 96mb ,son yüklediğim bir os destekli kit olup, bir tarih yazmış olmayasın :) olur mu olur. Burası Türkiye :)

O hesaba göre verdiği 4180 mb alanım olur, yüklese yüklese virüs yüklemiştir :)

bir kaç ses daha yüklemeyi dene istersen. Eğer yerse böyle virüse kurban olurum :)

Yükleyeceğini zannetmiyorum ama belki düzelir. Akşam ram'i bir tak çıkar yapıcam, ardından düzelmezse ses yüklemeyi deneyeceğim. Yüklemeye devam ederse 4180 mb ram + pa1x sound'u olarak 10.000 TL den ilan vereceğim :)

Ses yüklerse tarihe geçersin.

Yükleyeceğini zannetmiyorum ama belki düzelir. Akşam ram'i bir tak çıkar yapıcam, ardından düzelmezse ses yüklemeyi deneyeceğim. Yüklemeye devam ederse 4180 mb ram + pa1x sound'u olarak 10.000 TL den ilan vereceğim :)

Sana şimdiden ortaklık teklif ederim :) tarihi yazmak senden, duvarlara kazımak benden :)

Seste yüklemedi, zaten teknik olarak tabii ki böyle birşey söz konusu değil ama belki uzaylılar gelip gizlice farklı bir sistem kurmuş olabilir diye düşünmüştüm :)

:) tüm hayalim suya düştü. Bir parlak proje de böylece çöpe gitti.

ben de bir ara 4-5 yil once PA1X almistim. semasini falan epey arastirdim 1 ust model islemcisini, ve destekledigi RAM lari buldum MOTOROLA islemciydi. sonra aleti agirligindan dolayi sattim. Islemci ( processor) ve RAM degistirilebilir aslinda. Ama deger mi bu kadar ise bilmem? Ayrica islemci 50-60 dolar falandi