• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ram'de yer açmak için gereksiz sample ses silme

atilgan9999

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa800
Arkadaşlar, RAM'den sample ses ve drum kit vs. silip yer açma işini açık bir şekilde anlatabilecek varsa, rica ediyorum.Mesela: ."selected" yazan yerin önünde:504....61E yazıyor.yine selected'ın önünde 528, onun önünde de MS000004 yazıyor...bunlar ne anlama geliyor...halbuki ben, 4TELLİ, DUGUNBAGLAMA vs. gibi sample seslerin adını ya da Arslan Kit 1 gibi, DRUMKIT'in adını arıyorum....Acil yardım lütfen...ama anlaşılır olsun lütfen......
yani sapmle seslerin kullanılan şekliyle adı çıkmıyor mu?......

Cevap: ram'de yer açmak için gereksiz sample ses silme

SOUND-RECORD-MENU yolunu da izledim arkadaşlar...ama sample seslerimin hepsini listede gremiyorum.mesela 2 adet aynı ssee sahip + TELLİ sample sesim var ama birini silmek istiyorum fakat sesi listede göremiyorum..ismi yok yani.....lütfen acil yardım.....

kimse yok mu yahu bu sitede??????

.
Bir önceki açmış olduğun konuya yazdım...

media+erase+(sağ alt köşeden SSD-S seç)ekrandan ALL tıkla yüklü setin bölümleri karşında (sound-style performance vs) istediğini seç sil ancak ses silerken veya drum kit cihazın hiç kullanmadıklarını seçmelisin

Sound-Record a bas çıkan menüden sağ üst tırnak delete seç "Not assigned ..... yazan yeri seç ok bas. Setinin içinde kullanılmayan bütün gereksiz sesleri siler ve ram de yer açılır ancak bu işemi yapmadan önce setini mutlaka yedekle çünkü drum kitlerdeki sette kullanılmayan davulları filan hepsini siliyor

ms00055366 gibi sampellerde var bend ebi sürü bunlar nedir acaba baktıgımda sesde yok içinde ve toplam 5500 tane var bende