• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Regülatör hakkında detaylı bilgisi olan???

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Merhabalar benim çok bir sistemim yok ama regülatör almam lazım Sakarya'da yaşıyorum canlı müzik yapıyorum sahneye kuracaklarım
1.korg 3x pro
2.yamaha mg12xu
3. yamaha dbr 15 (iki adet)
4.telsiz mikrofon
5.laptop
6.alto kick 12 monitör
BUNLAR İÇİN NE KADAR BİR REGÜLATÖR GEREK VE HANGİ MARKANIN NASIL ÖZELLİKLERİNİ ÖNERİRSİNİZ.
Bana dediklerine göre bana 5 kava yeterli olurmuş özellikle delta dediler ama sizler ne dersiniz şimdiden teşekkür ederim.

s.a. kardeş . 5kv dedikleri gibi sana fazlası ile yeter hesaplayalım hemen .
korg 3x pro = 30 watt
yamaha mg12xu = 30 watt
dbr15 * 2 = 74 watt * 2
telsiz mikrofon = 50 watt (tahmini )
laptop = 100 watt ( en fazla )
alto kick12 =400 watt ( çıkış gücü kadar tüketmez ama sitesinde bilgi yok max 250 - 300 watt yakar ama yinede en yükseğini koydum )
---------------------------------
toplam = 758 watt . ( watt değerlerinin hepsi üretici sitelerinden alınmıştır . sallama yok. )
yani 0.7 kv. sana 3 kv bile baba gibi yeter . birazda kendimden örnek vereyim . regülatörsüz çalışmayı intihar olarak görenlerdenim . 5 kv regülatörüm var en az 15 yıllık EDİ marka .
4 adet eminence kappa pro 500 watt hoparlörü beslediğim inter-m power ,
4 adet das hoparlörü beslediğim master audio power ve
4 adet studiomaster hoparlörü beslediğim startech power
korg pa800
yamaha mg16-6 mixer
dbx pa+ processor
behringer virtualizer dsp1000 pro
digitech vocalist
aver v5-551g laptop
bu aletlerin dışında telefon şarjı , 1 adet vantilatör , kameracının şarj aleti falanda bağlanıyor . düşün ki 3 adet power zaten eşşek gibi çekiyor . hatta bir akşam dalgınlıkla çift 18 leri beslediğim tonylee vp 13 2* 2200 watt poweri bile bağladım ki yaktığı 3600 watt bir daha da bağlamadım zaten :) . yaptığım ölçümlerde emin ol hiç bir sorunla karşılaşmadım . dikkat edersen hesap - kitapla sohbet ediyoruz sallama yok o yüzden 3 kv sana babalar gibi yeter 5kv alırsan ileride malzeme eklediğinde sorun yaşamazsın . rahatlıkla al ve kullan . hayırlı kazançlar kardeş

Çok teşekkür ederim gerçekten alkışlıyorum sizi banada 5 kv yeter diye düşündüm facede biri illa servo 10 kv al diyoda çok para zaten o kadar ve şunu incelermisiniz rica etsem

vallaha kardeş benim ki otomatik değil kademeli ama inceleyince ben bile almayı düşünmeye başladım özellik olarakta iyi fiyat olarakta gönül rahatlığı ile al . ha birde o 10kv al diyenler hangi değerleri kullanarak hesap yapıyor yahu matematikte çarpan toplayan belli :) . 10 kv ile rahat en az 6-7 tane power çalışır sen boşver kardeş . benim 5 kv ya neler yüklediğimi gördün yazımda sen bunu alırsan ömürlük olur . allah işini rast getirsin

Aynen baya iyi hem tipi hem fiyatı hem özelliği ama yarın birde izmirdeki gökşin abi var tanırsın oda yazdı bana bu işin iyisimiş simay trafo 5 kv dedi her şekilde cihazın arkasındalar ve bir sorunda çözüm üretirlermiş yarın arıycam fiyat alıcam burayada yazarım size ona göre kıyaslarım