• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ritime kitlerden ses yapistirmak

• Konbuyu başlatan Pa55ci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 3K

Pa55ci

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa55tr
Selamin aleykum arkadaslar,istedigimiz ritimin variasyonuna kitlerden ses nasil yapistirabilirim mesela heyy haa gibi sesler?Soyle anlayabilecegim bi sekilde sirasiyla yazarmisiniz nolur yardimci olun:)h

Cevap: Ritime kitlerden ses yapistirmak

önce ritmi seç styl edit seceneğini sec16 adet kanaldan drum perc acc bass gibi kanallardan kullanılmayan kanala içinde hah hey gibi seslerin olduğu drumkiti o kanala yerlestirdikten sonra ritim yazar gibi ister ses istersen darbuka ekle ritmine tabi işlem bittikten sonra o yazdığın yeni ritmi kopyalamanı isticeksin kopya yaparken yine boş bir kanala yerlestirki ustunde çalıştığın orjinal ritmi de bozmamış olursun kolay gelsin

selamun aley kardesım ben rıtmlere kasık alkıs veya zıl eklemek ıstıyorum nasıl yaparım saygılar

Yok kardes drum perc acc bass bulamadim.
1.Recorda bastim 2.Current syle 3.Menu 4.Ilk kirada en asagidaki trck edit sonra sayfalar cikti 13tane miydi ne aradim ama bulamadim.Birde sonra ritim yazar gibi yaz demissin o nasil oluyor. Starti basip direk kitten ekleyegecim sesi vurmaya mi basliyorum?
Nolur biri yardimci olsun elinde hic pa55 olan yokmu gerekirse bi video ceksin uzun surmezki,aslin cok kolay oluyor ama tutturamiyoruz.......

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yok abi olmuyor dedgnz gibi ypioz istdgm kiti bilmiyorm video olsa on numraaa

Nolur bi video cekip koyun,olmadi sirasiyla bana yazin nasil oluyor ben cekip yuklicem videoyu.

arkadaş çok kolay birşey ama inan ben tesisatımı sattım yok elimde olsa video da koyardım anlasılan hiç bilgin yok bu konuda yoksa basit birşey ritmi seç styl edit yap içinde o dediğinsesler olan drumkiti 16 kanallı olan boş bir kanala seç sonra ister intro ister fiil yada varyasyonlara ayrı ayrı ritimyazar gibi yapmak basit

Kardes,
1.Ritim seciyorum. 2.Current style. 3.Menu. 4.Sol taraftaki 2 siradaki Track edit. Sonra 13mu kac sayfa ikiyor iste orada nereye koyucam kiti bulamiyorum. Ritim yazar gibi yapistir derken ...starti basip ritim alarken mesela hey sesini yaistiricam,ritim calarken istedigim yerde basiyorum klavyeye kackere ve nekadar istersem sonra kayit ediyorum oyle mi?
Nolur yardim edin yaw yapabilsem be nkoyuam ritim herkez yapabilsin,tek 1 ritime eklemek istiyorum nolur arkadaslar.
Turke kullanma kilavuzu var onda resimleri falan menuyun o isine yaramazmi kardes?Lazimse ben cekeyip resme sayfalari teker teker Track edit bolumundekilerini.

Dedigin gibi olmuyor kardes ritim perc ac gibi yere koymuyorsun.2.ci kiti degistiriyoruz ritimi baslatiyoruz istedigimiz sesi ekleyip kayit ediyoruz bukadar.Aksam ugrastim anladim nasil oldugunu :)