• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ritimler takılı kalıyor klavyenin sağ tarafındaki tuşlardan ses gelmiyor yardım

• Konbuyu başlatan czadan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 1K

czadan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 600 qt
Arkadaşlar herkese kolay gelsin benim orgu çok övdüm galiba nazar değdi bu aralar arada sırada sıkça değil ritm çalarken ilk çaldığım ritmin darbuka kısmı takılı kalıyor kapatılamıyor üstüne başka ritim açınca da yeni açtığım ritim takılı kalan ritimle beraber çalıyor takılı kalan ritim çalmaya devam ediyor ilk defa olmak üzere aynı gün başka zaman dilimi içinde kılavyenin sağ tarafı kilitlenip ses vermedi kapattım açtım düzeldi garantiye göndermelimiyim yoksa orgda sorun yokda ben mi bişiyleri yanlış yapıyorum teşekkürler sağolun .

Cevap: Ritimler takılı kalıyor klavyenin sağ tarafındaki tuşlardan ses gelmiyor yardı

Bendede buna benzer sorunlar vardı. Kayit sıkıntılı ses bozulmasi oluyor. Ritim bazen alakasiz kit geliyor akampanya degisiyor. Varyasyon degistirirken atak suresi kısalıyor. Pitch bend kalibre gerektiriyor. Visual control neye yarar bilmiyorum. Aletin sol tuse altinda iki mikrofon girisi var. Sebebi ne acaba. Bu arada paylasilan e80ritimleri bence cok guzel. Saglam muzik yapilir. Konu cok dagittim kusura bakmayin

Cevap: Ritimler takılı kalıyor klavyenin sağ tarafındaki tuşlardan ses gelmiyor yardı

darbukaların takılı kalması ritimle alakalıdır. mesela cepki ritminde de benzer bir sorun var cihaz sıkıntısı değil sag tarafında ses gelmemesi de normal o da otomatik atak tusu ile bass inv. tuşuna aynı anda basarsan son oktav iptal olur.. . istersen deneyebirirsin..... :) bu özelliğinin ne işe yaradığını ise bilmiyrum açıkçası... kısacası cihazında bir sıkıntı yok.. bu arada e 80 ritimleri nerden bulabiliriz denemekte fayda var...