• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ROLAND BK-5 compressor ve eq ayarı

yasalhaydut

Paylaşımcı Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland bk-5,pa 80, a 1000i gitar
ROLAND BK-5 OR kullanan arkadaşlar MASTERİNG ayarlar kısmındaki COMPRESOR seçeneğini OFF yapın devre dışı bırakın yani... bu akşam biraz kurcaladım işin içinden çıkamadım... çok yakın sahnelerde fazla ihtiyacımız yok... birde compressor genel kullanıldığı için biraz saçma geldi bana kanal kanal olsaydı belki daha iyi olabilirdi... hatta genel equlaizeri de kapatın sadece ritmi oluşturan kanal equlaizerları makeup tools tan ayarlayın acc1 acc 2 acc3 gibi... drump kit ve perkisyon kit leri ise tek tek yapmanızı öneririm... ve böylece ritmde olan snare yi bile efectlendirebilirsiniz istediğiniz gibi equlaizer da uygulayabilirsiniz... genel mix sinizi ses mikserinden yapın...

Cevap: ROLAND BK-5 compressor ve eq ayarı

bk-5 te her ritm ve perkisyon kanallarını açıp tek tek editleyip mix yapabilirsiniz bu harika birşey... mesela yazılan ritmde crash zil çok fazla geliyor onun sesini kısıp açabilir efectlendirebilir yada equlaizer ayarı yapabilirsiniz tamamen keyfinize kalmış