• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5 OR KÜTAHYA'NIN PINARLARI

balasagun

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland BK-5 OR
2012'nin sonlarına doğru aldığım klavyemle ilk birkaç ay içinde yaptığım acemi demolarımı (kimisi kanal kayıt kimisi hücum kayıt) forumumuzda paylaşmıştım. Sonra epeyce bir ara verdim, çok sevmeme, keyifli vakitler geçireceğimi bilmeme rağmen koşturmacalarımdan dolayı klavyeme yeterli vakti ayıramadım. Bugün eksik kalan, sonradan paylaşılan ritm ve sesleri de usb'ye atarak şöyle bir kurcalayayım dedim. Vahde ritmi üzerine Tezcan53'ün seslerinden kullanarak (kemanı Ege'mizin vazgeçilmez kabak kemanesi niyetine kullanarak) memleketimin güzel türküsünü çalmaya çalıştım. Zaman kısıtından dolayı hücum kayıtı tercih ettim, tabi hatalar, takılmalar, beklemeler.
Bir de, ne yaptım ne ettiysem zippyshare benim dosyaları bir türlü yüklemeyip sürekli hata verdi, daha önce yaşamadığım bir durum bu. O yüzden başka bir siteden yüklemek zorunda kaldım, umarım sorunlu bir site değildir. Sevgiler, ve selâmlar...
Önceki paylaşımlarımda da yazmıştım, bu demoları profesyonel bir müzisyenin değil, evinde kendince bir hobi olarak klavyeyle uğraşan ortalama bir ev kullanıcısının yaşadığı heyecanı sizlerle de paylaşma arzusunun birer sonucu olarak kabul edip, o gözle bakmanızı dilerim.
NOT: Randıman almak için iyi bir çıkış ya da iyi bir kulaklık şart!
2. NOT: Bugün (29 Eylül) zippyshare'in gönlünü edebildim sanırım, dün yükleyememiştim, aşağıda zippyshare linkini de hemen veriyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Roland BK-5 OR KÜTAHYA'NIN PINARLARI

hocam ellerinize sağlık.Valla önceki demolarınıza göre süper bir gelişme olmuş.BK-5 eğer ilk orguznuz ise çok mükemmel valla.Bende amatörüm ve siz beni geçmişsiniz hemde çok..:))Bu arada sesleri çok güzel seçmizsiniz ancak ritim biraz daha ağır yada 5/6 olsa iyi olurdu.Yİnede çok hoş devamını bekliyoruz...

saygılar..

Çok teşekkür ederim baybozkurt,
Bu benim ilk klavyem, almadan önce bütçemi ve müzik kapasitemi düşünerek bu sınıfta birkaç seçeneğim vardı, sonunda bunda karar kıldım ve hiç pişman değilim. Beklentilerimi fazlasıyla karşılayan bir klavye, hattâ ben bunun hakkını veremiyorum bile. Bu forumda ve diğer platformlardaki demoları dinleyerek, videoları izleyerek klavye tutkumu hep sıcak tutuyor ve ben de belli bir düzeye çıkmak istiyorum. En çok istediğim şey, parçaya göre anında akor seçimi yapıp basabilecek bir armoni zenginliğine sahip olabilmek, çok sesli ve hızlı çalabilecek bir parmak becerisine sahip olmak. Bunun için zaman, sabır ve çalışma gerekiyor ama ahh işte o ortamı bulabilmek asıl sorun...

Aynen hocam.Müzisyen arkadaşlar gibi üstüne düşebilsek şu aletlerin çok daha iyi aşamalar kaydedicez ancak hobi olarak kullandığımız için bide çocuk ve hatunlar izin vermedimi uğraş öğrenebilirsen artık..:))).BK-5 ten bende çok memnunum.Hakkını veremiyoruz zaten o ayrı mesele bide fiyat performans cihazı bence.

saygılar..

toprağım harika çalmışssın ee nede olsa biz kütahyalılar ancak evde kullanmak için org alırız :D ellerine sağlık keman yerine serkan 1.04 seslerinden kabak kemane daha güzel sonuç veriyor bir dene istersen tabii sende benim gibi vakit ayıramamaktan şikayetçisin anlaşılan ama dediğin gibi çıkışlar iyi oldukça dahada güzel geçişler oluyor sana katılıyorum tebrikler başarıların devamını dilerim

teşekkürler ellerinize sağlık demolara devam

Ellerinize sağlık. Keyifle dinledim.
Ben de hobi amaçlı uğraşıyorum. TM'deki ortam ve demolar klavye tutkusunu sıcak tutmak için birebir. Maddi anlamda uzun yıllar sonra klavye sahibi olmanın yanında, manevi anlamda da TM atmosferini paylaşabildiğim için şanslı ve mutluyum.
Tüm müzik dostlarına selam ve saygılar...

emegıne saglık hocam ...

eline saglik cok guzel olmus ...sanki ustunde dursaniz iddiali bi klavyeci olacaksiniz gibi geldi bana nacizane...

Teşvik edici yorumlarınız, görüşleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim...