• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-9 Tanıtımı

Cevap: Re: Roland BK-9 Tanıtımı

eminim elektro bağlamasından geçmiş detone ve distortion efektli bir "sample" ı (edizurna) orglarına koymadıkları için çok üzülüyorlardır.

korg gibi "esnaf"lara alıştığınız için hala roland gibi bir dünya markasını türkiye'de satmazsa bitecek olarak görenler var, yorum yok.

Ömer hakikaten olayın özetini yapmışsınız. 2 paragrafta da güzel noktaya deginmissiniz.

eminim elektro bağlama amfisinden kaydedilmiş detone ve distortion efektli bir "sample" ı (edizurna) orglarına koymadıkları için çok üzülüyorlardır.

korg gibi "esnaf"lara alıştığınız için hala roland gibi bir dünya markasını türkiye'de satmazsa bitecek olarak görenler var, yorum yok.
Benim resmi borsaya verilen Rolandın İtalya gelir tablosunu okumadığın anlaşılıyor. Zurnayla alakası yok.....Dışarıda da satılmıyor.......1900 euroluk bir alet böyle ekrana sahip olurmu bu zamanda....Va7 2000 dolardı.....

benim ticaretle pek işim olmaz umrumda da değil. hangi orgun satışından doğru düzgün bahsettim bugüne kadar? para ona değer verenlerin olsun bana gerekmez.

benim ilgilendiğim nokta, ne zamandan beri bana ters düştüğünüz, başka birşey değil.

Cevap: Roland BK-9 Tanıtımı

hade benim gibi ler turkiyede edi zurnayi tercih etti peki avrupada nolduda satişlar duştu niye italya kapatti dukanlari...? yoksa onlardamı edi zurnaya merak saldi.

Roland,yamaha,ketron ve diğerleri hepsi kötü rezil berbat ve durumları kötü satılamaz durumdalar ve yavaş yavaş hepsi iflas edecek. Sadece Korg kalacak. Korg en iyisi bütün modelleri de süper ve kaliteli. Korg tek kalacak. Korg olağanüstü. Diğerleri hepsi beş para etmez iken korg 15 para bile eder.

Re: Cevap: Roland BK-9 Tanıtımı

hade benim gibi ler turkiyede edi zurnayi tercih etti peki avrupada nolduda satişlar duştu niye italya kapatti dukanlari...? yoksa onlardamı edi zurnaya merak saldi.

son yıllardaki bütün aletler japon malı ve japon mühendisler tarafından yapıldı. roland zaten bir japon firması. italya sadece bir nevi şube gibi kalıyor bunları bildikten sonra.

g70 e80 ve srx board okuyabiliyor. eğer batı müziği yapıyorsanız seçebileceğiniz bir çok kart var ve her biri 64 mb lık sample paketlerinden oluşuyor. e80 çift srx slotuna sahip yani 128 mb sample. sorunu olan?

"User tones are memory where you can load additional sounds, set of samples. It will be provided by Roland.

There are loop capability (audio loop) so with last 7 keys you can trigger loops which can be synced with tempo. Also you can make "audio key set" which contain 7 loops/audio files and that set can be linked with performance. So, there are no limit how many loops you can use."

benim ticaretle pek işim olmaz umrumda da değil. hangi orgun satışından doğru düzgün bahsettim bugüne kadar? para ona değer verenlerin olsun bana gerekmez.

benim ilgilendiğim nokta, ne zamandan beri bana ters düştüğünüz, başka birşey değil.

Size ters düştüğüm falan yok...Yanlış anlıyorsunuz...Sadece olayın bize özgü seslerden kaynaklanmadığını anlatmak istedim....Gw8 den sonra Bk5 de aletin işlevi arttı bu seferde GW8 deki sesler gitti........

Moderatör tarafında düzenlendi:
GW8 ile BK5 hiçbir anlamda birbirine rakip olamayacak iki klavye. Ses bankaları, davul kitleri, ritimleri, özellikle bize uygun olanları (yerel) aşırı derecede farklı. Bu iki alet sanki başka firmalardan çıkmışcasına farklılık gösteriyorlar. Özellik olarak ise birbirlerine neredeyse eşitler zaten.

Yani BK5 çıktı diye GW8 ölmüyor, mızmızlananlar öldürüyor kendi aletlerini. Gerisini de kendileri biliyor.

Roland,yamaha,ketron ve diğerleri hepsi kötü rezil berbat ve durumları kötü satılamaz durumdalar ve yavaş yavaş hepsi iflas edecek. Sadece Korg kalacak. Korg en iyisi bütün modelleri de süper ve kaliteli. Korg tek kalacak. Korg olağanüstü. Diğerleri hepsi beş para etmez iken korg 15 para bile eder.

Yurt dışında ketron ile rolandın satış olarak zor durumda olduğu doğru.....İflas edip etmiyeceklerini bilmiyorum. Yamaha en azından yıllar içinde aynı satış rakamını devam ettiriyor....korg yükselen değer..... Yamahanın 2012 yılı Tablolarını isterseniz size göndereyim.....

GW8 ile BK5 hiçbir anlamda birbirine rakip olamayacak iki klavye. Ses bankaları, davul kitleri, ritimleri, özellikle bize uygun olanları (yerel) aşırı derecede farklı. Bu iki alet sanki başka firmalardan çıkmışcasına farklılık gösteriyorlar. Özellik olarak ise birbirlerine neredeyse eşitler zaten.

Yani BK5 çıktı diye GW8 ölmüyor, mızmızlananlar öldürüyor kendi aletlerini. Gerisini de kendileri biliyor.

Gw8 bence son yıllarda fiyatına göre en iyi sese sahip aranger.....Birde micro edit özellikleri eklenseydi.....