• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK5 Or mu KORG Pa500Tr mi ?

KenanKORG

Özel Üye
Enst.
Yok
Selamlar arkadaşlar öncelikle herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun.Ben 1-2 haftaya yeni org alıcam.Aklımda 2 org var fiyatları uygun sizce hangisini tercih etmeliyim ?
1-Roland BK-5 Or
2-Korg Pa500Tr
Sıfır olarak alacağım bk5'in klarnet kanun vs çok hoşuma gitti pa500 e göre zurnalar falan çok daha iyi ama pa500 de tam bir profesyonel aranjör ikisinin arasında kaldım evde aile arkadaş ortamında hobi olarak çalacağım sizce hangisini tercih etmeliyim ?
Çok teşekkür ediyorum herkese.

Cevap: Roland BK5 Or mu KORG Pa500Tr mi ?

Arkadasim öncelikle simdiden hayirli olsun diyelim ikisinide deneme firsatin oldu mu?

Merhaba şimdiden hayırlı olsun benim sana tavsiyem youtube üzerinden demoları iyice incele sonra karar aşamasına geleceğinde mağazalarda canlı performans olarak dene ben bk5 kullanıcısıyım pa 500tr yi kullnamadım o yüzden şunu tercih et diyemem ben kararımı bk5 ten yana kullandım ve memnunum ancak kullanan kişilere göre tercihler değişir korg i4s ve korg pa60 kullandım düğün için pratik aletler ancak sound olarak beni tatmin etmedi tabi bu benim şahsi kanaatim bence iyice incele sonra karar ver ben zuhal müzikte deneyerek aldım bk5 i düğün işleriyle pek uğraşmıyorum ancak özel günlerimizde arkadaş çevresinde ve okul gösterilerinde a300 tr v3 ile birlikte kullanıyorum ve çokta memnunum.iyice incele ve karar ver bk5 pa500 den daha yenibir teknolojiye sahip mp3 okuyor ve mp3 ü transpoze ediyor şimdiden hayırlı olsun

Hiçbirini deneyemedim maalesef ama ikisininde demolarını izledim ses konusunda bk5 daha iyi gibi geldi siz bk5 kullanıyorsunuz herhalde nasıl tavsiye edermisiniz ?

Elbetteki tavsiye ederim daha önceki roland modellerine yazılmış tüm ritimleri okuyor buradan yayınlanan tüm ritimleri indirdim ve özellikle e-80 batı 381 adet ritim ler çok kaliteli bunlar rom üzreinden aktarılmış ritimler hepsinin intro ve ending leri ve ots linleri mevcut ayrıca g70-va7-exr46or üzreinde yazılmış tüm ritimleri okuyor yine 200 ye emo-serkan türküm-ömer narin-mürhen sarmacı batuhan düvüncü alper örsdöven in yazdığı ve roland türkiyenin desteğiyle yayınlana ritim ve ses paketleri mevcut hepsi çok güzel eğer düğün sesleri çok gerekli ise katip arkadaşımız ve ömer narinin mürhen sarmacının ses paketleri çok güzel .umarım hayırlısı olur lütfen almadan önce aletleri dene canlı dinle çok farklı ben sustain pedal da aldım özellikle piano çalışmalrımda kullanıyorum .tam bir klavye düşkünüyüm dür
evimde suzuki akustik piano-rolande15-yamaha psra300tr-v3 ve roland bk5 im var yine bir ek yapayım medeli dante tr diye bir klavye geliyor bunu da incele derim saygılar

Kardeş bk-5 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Ha korg gibi pratik olmayabilir ancak şu anda 1.5 senedir bende elimi attığım yerde hızlı işlem yapıyorum.En fazla 1 ay zorluk çekersin.Pa500 eski teknoloji ve mp3 okumuyor.Ayrıca drum kitleri çok zayıf.Pa600 desen neyse olabilir.Ancak sana tavsiyem bk-5 yada 2 haftaya kadar satışa çıkacak olan DANTE-TR var ona bak.Bu 2 org dışında tatmin olmazsın f/p açısından yoksa.

Kardeş bk-5 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Ha korg gibi pratik olmayabilir ancak şu anda 1.5 senedir bende elimi attığım yerde hızlı işlem yapıyorum.En fazla 1 ay zorluk çekersin.Pa500 eski teknoloji ve mp3 okumuyor.Ayrıca drum kitleri çok zayıf.Pa600 desen neyse olabilir.Ancak sana tavsiyem bk-5 yada 2 haftaya kadar satışa çıkacak olan DANTE-TR var ona bak.Bu 2 org dışında tatmin olmazsın f/p açısından yoksa.

Yorumlara katılıyorum bk-5 den memnunum. Kullanımı zor olduğu konusuna gelince çok çabuk alışırsın ama sen yinede ikisini de dene karanını öyle ver birde ne tarz müzik çalıyorsun

Ben 2 orguda kullandım ama sana tavsiyem Dante tr olacaktır ben biraz daha bekle 15 güne çıkacak özelliklerine demolarına bakabilirsin tavsiyem Dante tr dir .

Dante tr yi bekle.Bekleyemeceksen eğerpa500 al. Ben olsan pa500 alırım...