• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK5 OR Yardım

watert

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND BK5 OR
Merhaba arkadaşlar benim bk5 or de varyasyon sorunu var. Mesela pop halay ritmini açıyorum. Ritim hızı 130 gerçi hız farklı olsada değişmiyor. Varyasyon 3 ten varyasyon 4 e yada atak için tekrar varyasyon 3 e bastığım da tempo yavaşlıyor. Ritimkalıbı 4/4 iken 2/4e geçerek varyasyonu tamamlayıp tekrar 4/4 e geçiyor. Olması gereken tempo değeri değişme den 4/4 lük kalıpta atak yapması fakat bazen takılı kalıyor ve mahvoluyor. Hem ritim kaçıyor hem de ataklar doğru olmadığı rahatsızlık veriyor. Sizce sorun nedir?

Cevap: Roland BK5 OR Yardım

performans ayarlaru+ aranger ayarları+yarımölçü atak girişi off konumunda olmalı ve bir alltaki atak giriş ritardano kapalı konumda olmalı ve bu şekilde kaydetmelisin...

Cevap: Roland BK5 OR Yardım

Abi ilgin için çok teşekkür ederim. Dediğin ayarları yapacam. Ama sürekli tekrarlayan birşey değil arada bir oluyor. Orgta farklı bir ritimi açıp geri dönünce yada orgu kapatıp açınca düzeliyor.