• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland E-A7’de Son Durum Nedir?

kadrikerem

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa600, ud
Selam arkadaşlar. Zamanında E-40, G-600 gibi aletler kullanmış biriyim. Bundan 8, 9 sene evvel beni uyaran arkadaşlar olmasına rağmen maalesef gidip GW-8 satın aldım ve çok pişman oldum. Uzun bir aranın ardından yeniden dönüş yapmak istiyorum. Araştırmam sonucunda ilk kez Korg’a dönme kararı aldım. PA-900 almayı düşünüyorum. Ev kullanıcısıyım ama keyif alacağım bir alet olunca günlerce başından kalkmadığımı bilirim. Yine de gönlüm hala Roland’a kaymıyor değil. E-A7’de son durum nedir acaba? Ritimler, sesler tatmin eder mi, alet için yeterli çalışma yapılıyor mu, yoksa Korg hala açık ara piyasanın efendisi mi? Gördüğüm kadarıyla Halan Çebi Bey ciddi uğraşıyor E-A7 için. Üstelik sıfır ve malzeme kalitesinin Korg’dan iyi olduğunu düşünüyorum. Kısacası kararsız kaldım; aklım Korg dese de gönlüm Roland diyor. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Selam arkadaşlar. Zamanında E-40, G-600 gibi aletler kullanmış biriyim. Bundan 8, 9 sene evvel beni uyaran arkadaşlar olmasına rağmen maalesef gidip GW-8 satın aldım ve çok pişman oldum. Uzun bir aranın ardından yeniden dönüş yapmak istiyorum. Araştırmam sonucunda ilk kez Korg’a dönme kararı aldım. PA-900 almayı düşünüyorum. Ev kullanıcısıyım ama keyif alacağım bir alet olunca günlerce başından kalkmadığımı bilirim. Yine de gönlüm hala Roland’a kaymıyor değil. E-A7’de son durum nedir acaba? Ritimler, sesler tatmin eder mi, alet için yeterli çalışma yapılıyor mu, yoksa Korg hala açık ara piyasanın efendisi mi? Gördüğüm kadarıyla Halan Çebi Bey ciddi uğraşıyor E-A7 için. Üstelik sıfır ve malzeme kalitesinin Korg’dan iyi olduğunu düşünüyorum. Kısacası kararsız kaldım; aklım Korg dese de gönlüm Roland diyor. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Benim düşüncem.. roland EA7 alma biraz daha dur.. bende rolandcıydım :) uzun zaman önce.. napalım KoRg kendi tarafına çekti bizi.. ışık yakar gibi oluyor roland.. ama yine hüsran.

Roland size göz kırpan güzel bir kız misali. Ümitlendiriyor, gönlünüze düşüyor. Siz de vay be deyip peşine takılıveriyorsunuz, ama sonuç hüsran oluyor. Yıllar sonra aynı kız bir kez daha çıkıyor karşınıza. Bu kez daha alımlı, daha çekici geliyor gözünüze. Aşkınız alevleniyor. Sonra... Sonra yine aynı macera, yine bile bile lades ve yine hüsran. :)

Son düzenleme:
Şu açtığım başlıktan bile Roland’ın bıraktığım yerde olduğu anlaşıldı sanki. Yapılacak en doğru iş Korg dünyasına yelken açıp rahat etmek.

Ben cihazı inceleme fırsatım oldu cihazın naif bi sesi var yormuyor drumları da hoşuma gitti roland ea 7 ye çalışma yapan çok kiymetli üstadlarımız var ki ellerine sağlık çok da güzel şeyler yapmışlar aletin işe yarayacak birçok özelliği var keşke bu cihazda korg gibi set bolluğu olsa şahsi kannatim bu cihaz patlama yapar samplelar korgdaki gibi daha da gerçekçi olsa bildiğim kadarıyla da cihaz buna müsait sanırım yoksa cihaz güzel sesi de tatlı ve temiz diye düşünüyorum ama tabiyki de zevk meselesi lakin tabiyki hiçbir cihaza denemeden karar verilmemeli ben roland ea7 yi alınabilir buldum yine de nacizane

arkadaşlar müzisyenlikten emekli olma çağındayım tüm klavyeleri kullandım.isim solistere,konserlere gazinolara tv programlarına gidiyorum ,x3 en son aletimdi roland ea7 aldım önce çok ufak olması oyuncak hissi verdiği dışarıdan pek ciddiye alınacak bir alet olmadıgı hissi verdiğini açık ve net söylemem gerek fakat hakan çebi seti aldım..alet beni inanilmaz şaşırttı..aletten şu an inanılmaz keyif alıyorum..işe gittiğim çalıştığım iyi müzisyen arkadaşlarımda ya bu nasıl bir aletmiş diye hep konuşulmaya başlandı.bu arada korg x3 aletimi sattım..bu kuçucuk alet ile her işe gönül rahatlığı ile gidiyorum ve zevkle sahne yapıyorum,yapıyoruz...alacak arkadaşlar hiç düşünmesin bence..( not düğün olarak deneyimim olmadı )