• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland e16tr

cptdeniz

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 600 QT
herkese iyi akşamlar..
roland e16tr kullanan cihaz hakkında bilgisi olan varmı acaba.. tavsiye edermisiniz..

Cevap: Roland e16tr

oalette picbent yok sanırım tam hatırlayamıyorum ama e-40 veya e-35 alsan seni için daha iyi olur kanımca hayırlı işler

oalette picbent yok sanırım tam hatırlayamıyorum ama e-40 veya e-35 alsan seni için daha iyi olur kanımca hayırlı işler

evet doğru yok bichbendırı ,ayrıca rolandın o serisi artık tarih oldu,bence al bir a300trv2 valla ben çok memnunum.bir arkadaşım da düğün çalıyor,fiyatıda makul 450 ile 600 arası

pitchbend var ama şimdikiler gibi joystick değil tuş olarak var..
96 model bi cihaz zamanında çok düğün yapmış çok ekmek yedirmiş. amatörlükten kurtulmak ve kendimi geliştirmek için düşünüyorum muhtemelen bedavaya gelicek.. yoksa gönlümde a300tr var tabıkı

evet doğru yok bichbendırı ,ayrıca rolandın o serisi artık tarih oldu,bence al bir a300trv2 valla ben çok memnunum.bir arkadaşım da düğün çalıyor,fiyatıda makul 450 ile 600 arası

katılıyorum arkadaşa kardeşim bende çift klavyede kullanıyorum çok memnunum düğün bitirebilecek düzeyde bance ...

a300tr ye geçmeden önce bir adım olarak kullanamazmıyız..ille a300 mü alalım.. ben cihazı (roland e16tr) görmedim hiç.. çok da kötü değildir diye tahmin ediyorum ama kendimi geliştirmede faydalı olurmu ??

.
Değerli arkadaşım,

Forumdaki arkadaşlarımızın tavsiyelerini yabana atma bence.

Çünkü uygun fiyata alacağın bir klavye seni ileride tatmin etmeyecektir.

O sebeple biraz daha bekleyerek birikim yap işini görecek güncel bir klavye al derim.

Kolay gelsin...

Benim kullandığım ilk orgum du picmend falan yoktur üzerinde 3 adet basmalı tuşe picmend görevi yapmaktadır. Günümüzdeki orglardan da bayağı geridir e-40 dersen tamam derim de 16 TR bana hiç birşey vermedi dersem yeridir. Bence a300 lerden de sonraki nesil orgları araştırıp alman menfaatin icabı olur. Saygılarımla,

üstad ben a300tr ile 2008 de başladım bu işe, şu an düğün kına filan yapıyorum farklı orglarla, bazen çift klavye takılıyorum.. e16tr ile orgtan birşey alamayıp sıkılırsın, elbette zamanında ekmeği yenilmiş alettir ama şahsi görüşüm biraz çalmayı biliyorsan ve bütçen elveriyorsa korg pa80 den aşağı bi alet almamandır, saygılar

a300 tr v2 tabi ki, org daha yeni ve oriental davulları-sesleri var...daha kaliteli ve işini her türlü görür.