• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland exr 46or mu Korg İ40s mı ?

bymurat

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.myspace.com
Enst.
Yamaha A2000 + Emo Usb, gitar
Selam arkadaşlar bende Korg İ 40S var bir arkadaşta da roland exr 46 or var yeni almış illa takas yapalım bana karışık geldi bu alet diyor ben bu aleti daha önce hiç kullanmadım, düşüncelerinizi almak istedim, kullanan bilen arkadaşlar vardır mutlaka, şimdiden teşekkürler...

Cevap: Roland exr 46or mu Korg İ40s mı ?

korg i4s mi korg is40 mı tan anlayamadım ben bu 3 aletide biliyorum exr 46 ile korg i4s ise sendeki değiştir hiç durma derim ama korg is40 ise değiştirme derim temizse yani...saygılar

Korg is40 benim orgum çok temiz sıfır gibi birşeydi aldığımda ilk çıktığı yıllarda aldım, aletten hiçbir şikayetim yok, bizim orgun alt yapısı gümbür gümbür, diğer orgun alt yapısı ve seslerini bilmediğim için kafam karıştırdı sadece teşekkür ederim...

Ses olarak roland tatmin edebilir, ama ritim konusunda zayıf, korgtan aldığın tadı alamazsın.

Korg is40 benim orgum çok temiz sıfır gibi birşeydi aldığımda ilk çıktığı yıllarda aldım, aletten hiçbir şikayetim yok, bizim orgun alt yapısı gümbür gümbür, diğer orgun alt yapısı ve seslerini bilmediğim için kafam karıştırdı sadece teşekkür ederim...

eski bir roland exr46 kullanıcısı olarak özellik olarak is40 ı sollayabilir ama is40 taki performansı exr46 da göremezsin bunu kullandıkça daha iyi anladım exr46 yı aramıyorum bile kimi insanlarda roland hafızasında markalaştığı için roland kalitesinden geçilmiyor ben hangi düğüne gittiysem roland a hiç rastlamadım düğün salonlarında bile korg kullanılıyor buralarda benim tercihim korgtan yana basları da daha kuvvetli korg un ses ve ritim acısından da güzel ama olay kullandığın sete bakar set iyi ise alette bir sorun yok ise gerisi hikaye bence...

Çok sağolun arkadaşlar teşekkür ederim...

selam bende exr 46 kullanıcısı olarak şöyle bir yorum yapayım rolandı ilk bu orgta tanıdım ilk başlarda tanımadığım birorg olduğu için çok zorlandım cansinan kardeşim eski exr ci onun sitemizde paylaştığı bilgilerle bu konuma geldim şimdi exr ile düğünlerdeyim... bi arkadaşımız ritimleri hakkında doyurucu olmadığını söylemiş saygı duyarım ama bence gayet doyurucu m7 m ve m9 gibi farklı akorlarda ritim farklı çalabiliryor bir pa80 ve 800 gibi kesinlikle değil tabi ama ben orgumdan memnunum... kimi net seslerden hoşlanır kimi puslu seslerden... bu konu tercih meselesidir... exr nin dez avantajı piaynistin yükünün korga göre daha ağır olduğu ve komple setler atılamadığı tektek ritim atar ve hafızasında set haline dönüştürebilirsin.... roland dowland ta ritimler mevcut ve paylaşmadığm daha 200 kadar daha ritimvar deneyip paylaşıyorum... bence takas konusunda bu ritimlerile exryi dinlemeli kararını ona göre vermelisin eğer korgçuysan rolanda alışman zor olacaktır.. saygılar..

selam bende exr 46 kullanıcısı olarak şöyle bir yorum yapayım rolandı ilk bu orgta tanıdım ilk başlarda tanımadığım birorg olduğu için çok zorlandım cansinan kardeşim eski exr ci onun sitemizde paylaştığı bilgilerle bu konuma geldim şimdi exr ile düğünlerdeyim... bi arkadaşımız ritimleri hakkında doyurucu olmadığını söylemiş saygı duyarım ama bence gayet doyurucu m7 m ve m9 gibi farklı akorlarda ritim farklı çalabiliryor bir pa80 ve 800 gibi kesinlikle değil tabi ama ben orgumdan memnunum... kimi net seslerden hoşlanır kimi puslu seslerden... bu konu tercih meselesidir... exr nin dez avantajı piaynistin yükünün korga göre daha ağır olduğu ve komple setler atılamadığı tektek ritim atar ve hafızasında set haline dönüştürebilirsin.... roland dowland ta ritimler mevcut ve paylaşmadığm daha 200 kadar daha ritimvar deneyip paylaşıyorum... bence takas konusunda bu ritimlerile exryi dinlemeli kararını ona göre vermelisin eğer korgçuysan rolanda alışman zor olacaktır.. saygılar..

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ama eski bilgilerin hepsi site yenilendikten sonra silindi çoğu şeyi bende unuttum artık korg is40 cı oldum saygılarımla...bol kazançlar diliyorum

Can kardeşim EXR46 zaten herkes öğreneceğiğni öğrendi ama soru olursa artık biz varız canını sıkma sen yeterki sorsunlar her konuda yardımcı olamaya çalışırım bende çok yardım aldım:):)

olaya birde bass olarak değil insanları rahatsız etmemektir kaliteli sesler en üst seviyede müizk yapmaktır 6 yıl önce kulllanıyordum is40 ı sevimli bi klavye exr 46 teknoloji olarak tabiki daha iyi is40 ta kullandığımız sesler komple batı seslerden karma yaylılar stringlerin toplanmasından oluşmakta zurna mizmar dediğimiz sesten felan örnekleri coğaltailiriz ama exr 46 da sesler hazırlanmış sample seslerdir iki defa sahne aldım exr 46 ile o kadarda karışık değil tatmin edici tonları var.. yinede tercih sizin