• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland fantom g6 mı Korg m3 mü Dostlar ?

meyankolik

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA900
Arkadaşlar bu iki aletten birini alıcam ileride kafamda fantom g6 var.güzel sampeller yüklicem fantom daha iyi bence siz ne dersiniz sample sesler atıp yazıcam ..sizin fikriniz ne olur?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Roland fantom g6 mı Korg m3 mü Dostlar ?

Korg m3 diyorum :)

Cevap: Roland fantom g6 mı Korg m3 mü Dostlar ?

iki cihazında birbirine göre avantajları var.bende fantom X8 ve M3 var.:D..ben M3 ün sequencer kısmını hiç sevmedim çünkü hiç kullanışlı değil.ama portamento olayı rolanda göre daha kaymaklı tam bizim sesler için ideal.fantom biraz daha yapay gibi oluyor portamento olarak.fantomunda sequencerı çok kullanışlı ve pratik.çoklu seslerde,mesela grup yaylı gibi, m3 te hazırlamak daha bi detaylı daha iyi ve çok banka var istediğin gibi yap ama fantomda sınırlı ve m3 teki gibi çok kullanışlı değil.son OS güncellemesiyle fantom G serisine 1GB ram takabiliyorsun ama m3 hala 256MB exb ile yırtınmaya çalışıyor.sample formatını KMP yapınca kalite geberiyor ama fantomda wav yada aiff kullanıldığı için kalite bozulmuyor.ekran devasa mouse takılabiliyor fantom G serisine.korg için piyasada dolaşan sesler ortada ki bu beni iyice tiksindirdi korg markasından.mesleğimden dolayı zamanımda nerdeyse hiç yok kendim oturup vst lerden ayıklama olayına girdim zaman problemim olduğundan dolayı aşırı derecede bunalım yaptı bende.

sana nacizane tavsiyem YAMAHA MOTIF XF6 yı incele.ikinci el temiz makinalarda var.2GB (2x1GB) flash memory takılabiliyor.bu muazzam kapasite.ayrıca yamahanın sitesinden direk cihazı bağlayıp nete bize özgü sesleri direk cihaza indirebiliyorsun.ben japon bi herifin tanıtım videolarını izlemiştim oldukça uzun bir liste gördüm ekranda adam sesleri tanıtırken.komple bizim sesler indirmiş adam.

kısacası üç cihazıda incele kafana yatanı al.zaman sıkıntım olmasa komple setup yenileme olayına girecem ama Türkiyede durduğum yok.sanırım benim tercihim MOTIF XF serisi olurdu...

konuyu açtığın bölüme bakarsan, kalbinden geçen zaten belli..