• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland G-600 Ekran Işığı Çok AciLLL

s.alacam

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland G600
Merhaba ;

Roland G-600'm var ekran ışığı problemli . Tanıdığınız bildiğiniz yedek parça satan biriler var mıdır ?

Konu hakkında destekleriniz bekliyorum

Cevap: Roland G-600 Ekran Işığı Çok AciLLL

İstanbul'da isen DTL servis değiştiriyor. İstanbul dışında isen DTL servis ile görüşürsün parça 1 gün içerisinde adresine gelir. Parçanın tam adı Backlight dir. Orgu söküp parçayı sende takabilirsin ama bayağı zor iş. Tanıdığın bir elektronikçi varsa daha kolay değiştirir. DTL servisin tel veya adresini bilmiyorsan google den DTL servis yaz orada resmi web sitesi çıkmaktadır. Yetkililere durumu izah ediver fiyatına gelince ben 2 sene önce kendim değiştirdim. 80 TL.+ 10 Tl kayseriye kargo ücreti gibi bir rakamdı. Saygı ve selamlarımla.

Abim aradım ben orayı artık bizde bulunmuyor diyor. valla nabıcam bende bilmiyorum . Saygı bizden gelsin.

teknik bilgin varsa git oto elektirik parça satan ve birçok mağazada bulunan şerit led ampul al 10 cm lik aletin içinden trafonun yanında 12 volt bağla ekranın arkasına uygun biryere yapıstır 5lirayı geçmez maliyeti ben e35 e taktım bir zamanlar e35 in orjinalinde ekran aydınlatması bile yoktu kolay gelsin

KARAKÖY BEY ELEKTRONİK 'te g600 Backlight var hocam.

Yeşil Renkli Kağıt gibi birşey.

Bende de vardı bir g600'e kullanmıştım. Ben de Bey Elektronikten Temin etmiştim.

Çok teşekkür ederim . İlginize arkadaşlar .