• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland g600 bakım ve tamir

• Konbuyu başlatan melih10
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 15
  • Görülen : 6K

melih10

Gold üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland g-600
Şöyle uzun yıllar roland kullanan bi arkadaş şöyle sabit bi konu açsa tamirini yapan swic di ekran ışığıydı ses potansı arızasıydı klavyenin temizlenmesiyle ilgili fln resimli videolu elektronikden anlayanlar da belki kendi arızlarını gidermekte daha cesaretli olurdu bence çok güzel bi konu olurdu önce ben faydalanırdım :)))) g600 de olası ihtimali en yüksek arızalar çünkü bunlar bi ekran ve ses potansı arızası başımda şuan mesela kim yapabilir kaça yapabilir çok merak konusu bende yada yapılabilirmi bu arızalar ?? Başınızı ağrıttıysam affola :p

Cevap: Roland g600 bakım ve tamir

Hangi şehirdesin değerli kardeşim .Yardımcı olayım ben..

Ben istanbuldayım abicim bi hevestir aldım birinden roland uğraşıyım dedim güzel olur dedim hep görüyodum heves ediyodum amatörce çalarım dedim evdeyken arkadaşlarla oturdukmu fln ama böyle sıkıntılı işler çıkınca vallla soğudum öyle duruyo evde alet elimi bile sürmüyorum nerdeyse :)

gerçekten de cihazın yıllık bakımının(cihazın açılması,tuş temizliği,ayakları kırılan butonların yenisiyle nasıl değiştirildiği vs.)nasıl yapıldığını gösteren bir video şart.bu alet de yaşından dolayı 4 arıza sıkça olur.1-butonların ayaklarının kırılması.2-ekran gitmesi 3-flopy disket arızası,4-ses potansının arıza yapması.artık sıfır olayı bittiğinden g-600 ve g-800 orglarından çıkan temiz parçaların kullanılması gerekiyor.bu parçaları elinde bulunduran arkadaşların buradan satış yaptıkları takdirde ihtiyacı olanlar veya yedeklemek isteyenler faydalanabilir.

Evet elinde yedek parça olan varsa ve bu tamir konusunda tecrübesi olanlar varsa paylaşsa bi konu altında süper olur bence mesela benm ufak yeğenim play tuşuna biraz sert basınca sanırım içerden kartın ayağı kırıldı biraz içeri girdi tuş bende sinirlendim çevirdim klavyeyi açtım içini yaklaşık bi 50 ile 60 arası vida söktüm herhalde :D ama baktım orgun içi baya bi karışık kırılan ayağa ulaştım ama tabi çok net göremedim üzerindeki parçaları sökmeye cesaret edemedim tabi onun için kuzu kuzu geri kapadım yapcak bişy yok daha önce yapan biri adım adım resim yada video gibi bişey ile yardımcı olsa insan cesaretini toplar belki :)

Biz yapıyoruz tamirini istanbuldaysan gözünün önünde tamir ederiz 05312014753

Valla gözümün önü fln sorun değil güvenmek gerek yani bence birine ona güvenme buna güvenme nasıl olucak bu işler :) valla çok sevinirim yardımcı olursanız yani bide çok para harcamak istemiyorum açıkcası 600 tl verdim aldım ben bu klavyeyi 300-400 tl de tamire verirsem yani gelicek yaklaşık 1000 tl ye :)

Hocam detayları konuşuruz tamiri yapan ustamda düğünlerde ekmek yiyor fazla bişey tutmaz

Tamam numaranızı kayıt ettim başınızı ağrıtırım müsait bi zamanda :)

Akşam 17.00 sabah 09.00 arası