• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland g600 kayıt etme

mustafa_-_

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaşlar abiler roland g600 de kulaklık çıkısından mic girişine bağlıyorum mixcraft indirdim peki kayıt eerken ilk öce ritim ondan sonra soloyumu kayıt edeceğiz

Cevap: roland g600 kayıt etme

tek kanala hepsini yapabilirsin ... ayrı ayrı yapmak midi yapmak gibi zordur

ama tek kanala olunca kayıt düzgün olmuyor sesler çalarken ritim kısılıor gecikme oluyor

ses kartı iyi olması lazım diye düşünüyorum

O senin kararına kalmış istersen tek kanala aynı anda kayıt yapabilir. istersende önce ritimler ve accleri sonra diğer kanallara farklı enstruman sesleriyle solo çalabilirsin birde kayıt alırken orgun sesini orgun üstünden çok az aç kaydettiğin kanalın volume ayarından ses oranını ayarla, orgdan fazla açarsan ses bozuk çıkabilir. yada ses kartının sağlam olması lazım eğer onboardsa yani anakartın ses çıkışını kullanıyosan fazla bir kalite vermez..ama iyi bir ses kartı alırsan daha canlı kayıtlar elde edebilirsin.

Audacity diye bir program var onu kullanabilirsin. Az yer kaplar fakat çok iyi kayıt yapar.

onuda denedim onda da aynı laptop ile kayıt yapıoyrum herhalde ondan ses kartı iyi değil herhalde